29. novembra 2018

Top desiatke najlepšie zarábajúcich mladých celebrít kraľuje hviezda reality show Kylie Jenner, okrem nej sa v ňom ocitli aj štyria hudobníci a päť športovcov. Za rok zarobili 723 miliónov dolárov pred zdanením.

Kylie Jenner mala ako najmladšia členka podnikateľského klanu Kardashian-Jenner neľahkú úlohu. „Snažila som sa nájsť niečo, čo môžem robiť sama,“ povedala nedávno pre americký Forbes. Pred dvomi rokmi uviedla v súčasnosti 21-ročná Jenner na trh vlastnú značku kozmetiky Kylie´s Cosmetics, ktorá z nej urobila najlepšie platenú a najbohatšiu celebritu pod 30 rokov. V období od júna 2017 do júna 2018 zarobila 166,5 miliónov dolárov, pričom celý jej majetok má hodnotu 900 miliónov.

Koľko zarábajú celebrity na Instagrame? Aj milión za príspevok

So 110 miliónmi dolárov sa na druhom mieste umiestnil spevák a skladateľ Ed Sheeran, ktorý má 27 rokov. Väčšinu peňazí zarobil v rámci svojho svetového turné, no podstatný objem získal za streamovanie jeho piesní.

Trojicu uzatvára brazílsky futbalista Neymar, ktorý tento rok podpísal päťročný kontrakt s klubom Paris- Saint German. Ten mu počas jeho trvania vyplatí 350 miliónov dolárov, pričom je verejne známe, že dohodu s klubom dosiahol vďaka odstupnému poplatku vo výške 200 miliónov eur. Neymar tento rok zarobil 90 miliónov USD, okrem futbalu zarába aj spoluprácou s lukratívnymi značkami, ako napríklad Nike či Red Bull.

Reklama

Sú slávni a bohatí. Rebríček 100 najlepšie zarábajúcich celebrít sveta

Najväčšiu skupinu v rebríčku najlepšie platených celebrít pod 30 rokov tvoria športovci. Prvú desiatku pritom tvorí hviezda reality šou Jenner, štyria hudobníci a päť športovcov. Top desiatka spolu za 12 mesiacov zarobila 723 miliónov dolárov pred zdanením.

Jenner je jednou z dvoch žien v top 10, pričom rodovo nevyvážený je aj celkový zoznam. Až 85 % jeho členov je mužského pohlavia, čo odráža rozdiel v odmeňovaní žien a mužov, nielen v zábavnom priemysle. V roku 2017 americké ženy zarobili 82 centov na každý dolár, ktorý zarobil muž.

Jedinou ženou zábavného priemyslu v top 10 je hudobná superstar Taylor Swift, ktorá minulý rok zarobila 80 miliónov dolárov. Swift zmizla zo sociálnych sietí krátko pred uvedením jej nového albumu Reputation, z ktorého predala len počas prvého týždňa dva milióny kópií. V rebríčku najlepšie platených speváčok sa ocitla na druhom mieste a jediným dôvodom, prečo nepredbehla Katy Perry je to, že väčšina jej koncertov v rámci turné pripadla na obdobie po júni 2018, ktoré už Forbes do úvahy nebral. Navyše, Swift tento rok podpísala novú zmluvu so štúdiom Universal Music Group, ktorá mohla mať hodnotu až 200 miliónov v garanciách.

Speváčka však nie je jedinou celebritou, ktorej zárobok vzrastá. V súčasnosti najväčšia hviezda boxu Canelo Alvarez zarobila 44,5 milióna dolárov, najmä vďaka zápasu proti Gennadymu Golovkinovi.

Po podpísaní päťročného kontraktu so športovou streamovacou spoločnosťou DAZN by sa 28-ročný Alvarez mohol stať najlepšie plateným športovcom budúceho roka. Táto dohoda má hodnotu minimálne 365 miliónov dolárov, teda v priemere 33 miliónov za zápas. Celkovo bolo z rebríčka 100 najlepšie platených celebrít na svete iba 19 mladších ako 30 rokov.

Metodológia

Čísla predstavujú zárobky hviezd v období od 1. júna 2017 do 1. júna 2018, ktoré sú pred zdanením a odpočítaním poplatkov za agentov, manažérov, právnikov a podobne. Zdrojom pre výpočet boli dáta z Pollstar Pro, rozhovory s insidermi a odhady spoločnosti Forbes.

Pozrite si TOP 10 najlepšie zarábajúcich svetových celebrít pod 30 rokov :

10. Jordan Spieth

golfista, 41,2 milióna USD

Jordan Spieth počas turnaja Ryder Cup at Le Golf National vo Francúzsku. Foto: Sita/ AP

9. Derek Carr

hráč amerického futbalu, 41,1 milióna USD

Derek Carr je quarterbackom Oakland Raiders. Foto: Sita/AP

8. Canelo Alvarez

boxer, 44,5 milióna USD

Boxer Canelo Alvarez pózuje v Madison Square Garden v New Yorku. Foto: SITA/AP

7. Drew Taggart

hudobník, 45,5 milióna USD

Andrew Taggart
Andrew Taggart z hudobnej skupiny The Chainsmokers na predávaní cien American Music Awards. Foto: Sita/AP

6. James Harden

basketbalista, 46,4 milióna USD

James Harden
Hráč Houstonu James Harden počas zápasu basketbalovej NBA. Foto: TASR/AP

5. The Weeknd

hudobník, 46,4 milióna USD

The Weeknd
Kanadský spevák a skladateľ The Weeknd počas koncertu na trojdňovom hudobnom festivale Coachella. Foto: TASR/AP

4. Taylor Swift

speváčka, 80 miliónov USD

Taylor Swift
Americká country-popová speváčka Taylor Swift vystupuje v programe rannej šou televízie ABC Good Morning America na Times Square v New Yorku. Foto: TASR/AP

3. Neymar

futbalista, 90 miliónov USD

Neymar
Brazílsky hráč Neymar počas prípravného futbalového zápasu Brazília – Uruguaj v Londýne. Foto: TASR/AP

2. Ed Sheeran

spevák, 110 miliónov USD

Reklama
Ed Sheeran
Spevák Ed Sheeran poses počas príchodu na ocenenie Brit Awards 2018 v Londýne. Foto: Sita/AP

1. Kylie Jenner

známa osobnosť, 166,5 milióna USD

kylie jenner
Kylie Jenner na gala v The Metropolitan Museum. Foto: Sita/AP
Hlavné foto: Sita/AP