22. novembra 2021

Pokiaľ neviete, čo kúpiť blízkym pod stromček, klenotnícka firma Tiffany má pre vás tip. Cez víkend v Dubaji predstavila najdrahší šperk svojej histórie, platinový náhrdelník posiaty diamantmi o celkovej váhe 180 karátov.

Cenu kúsku spoločnosť síce neuviedla, ale podľa expertov si kupci majú pripraviť až 30 miliónov dolárov. Hlavnou hviezdou šperku je 80-karátový diamant. Oválny kameň má najvyššiu čistotu úrovne D a je bez vnútorných kazov. 

Diamant v prsteni. Foto: Tiffany

Ide o druhý najväčší diamant v kolekcii spoločnosti, hneď po slávnom žltom Tiffany diamante. Ten nie je na predaj, ale v minulosti ho mali zapožičané napríklad Audrey Hepburn, Lady Gaga alebo Gal Gadot.

Novinka však nie je originálnym výtvorom. Pri tvorbe sa u Tiffanyho inšpirovali kúskom predstaveným na Svetovej výstave v roku 1939. Pôvodný návrh pracoval s akvamarínom, 429 diamantmi a jeho cena by dnes bola asi 557-tisíc dolárov.

Nový kúsok, ktorý má diamantov 578, je ale flexibilnejší ako jeho predchodca – hlavný kameň sa dá vybrať a vložiť do prsteňa. Kupec navyše bude mať k dispozícii celoživotný servis, v rámci ktorého zamestnanci Tiffanyho zabezpečia presuny diamantu.

Reklama

Článok vyšiel v českom vydaní Forbes a jeho autorkou je Klára Řepková

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?