Tento článok je prestige. Čo to znamená?
12. decembra 2019

Prvé SUV v histórii značky Alfa Romeo kombinuje talianskeho športového ducha s komfortom a všestrannosťou.

Za viac ako sto rokov histórie Alfa Romeo nikdy nevyrábala autá so všedným úžitkovým dizajnom. Každý model mal byť krásny a zároveň prinášať radosť z jazdy. Inak to nie je ani v prípade modelu Stelvio, ktorým talianska značka vstúpila do kategórie SUV.

Zmysluplná krása

Alfa Romeo Stelvio si napriek limitom kategórie SUV uchováva silné rysy značky a nadväzuje na odkaz legendárnych talianskych konštruktérov. Na prvý pohľad spoznáte nezameniteľnú masku chladiča v tvare písmena V, ladné mäkké krivky a svalnaté zadné blatníky. 

Zovňajšok Stelvia je doslova vymodelovaný okolo jeho mechanického jadra. Každý detail je koncipovaný pre zvýraznenie celkovej aerodynamiky auta a podčiarkuje jeho výkon. Je jasné, že tu nie je nič navyše. V Alfe Romeo tejto harmónii zvodného dizajnu a účelnosti hovoria aj “zmysluplná krása”.

Zdroj foto: Archív značky

Návrat “S” do slova SUV

SUV je skratkou pre športovo úžitkové vozidlo. “Esúvečka” sú známe svojou univerzálnosťou a úžitkovými vlastnosťami, avšak, na čo sa v tejto kategórii zabúda, je prvé písmeno v tejto skratke. Alfa Romeo Stelvio vracia slovo “športový” opäť do popredia.

Pri navrhovaní Stelvia sa Alfa Romeo zamerala v prvom rade na vodiča a jeho pozíciu pri riadení: je vysoko a ponúka prehľad ako v iných SUV, ale zároveň poskytuje športový pocit. Interiér je čistý a minimalistický, bez nadbytočných príkras, ktoré by zbytočne rušili zážitok z jazdy.

Pôžitok na prvom mieste

Stelvio neponúka len výkon. Zámerne je navrhnuté pre čo najlepšie ovládanie a ochranu cestujúcich. Vďaka patentovanému zaveseniu AlfaLink a ideálnemu rozloženiu hmotnosti 50/50, prináša najlepší prevod riadenia v triede. V kombinácii s bezpečnostnou technológiou a odolnou ultraľahkou karosériou, si auto vyslúžilo hodnotenie 5 hviezdičiek v nárazových testoch Euro NCAP.

Stelvio nesie meno po slávnom alpskom priesmyku a presne do toho prostredia ho konštruktéri zamýšlali. Auto sa v horách nezadýcha, no pritom celú rodinu odvezie na lyžovačku komfortne a bezpečne. Hlava rodiny, ktorá sedí za volantom, si navyše vychutná emócie z jazdy, aké dokáže ponúknuť len auto s neskrotným športovým duchom.