4. júla 2021

V závere týždňa sme si pre vás opäť pripravili výber najčítanejších článkov na našom webe Forbes.sk. Veľkou témou boli po minulotýždňovej veternej smršti na Morave extrémy počasia, priniesli sme vám pohľad do súkromia hiphopera Ricka Rossa aj príbeh amerického športovca, ktorý vďaka svojej nedochvíľnosti zmenil chod dejín.

Náhodný hrdina

Skutočný Forrest Gump. Nastúpil do nesprávneho autobusu a zmenil tým dejiny

Kde sú tie časy, keď najväčšou starosťou pred cestou do Chorvátska bolo zbaliť sa a Predstavte si, že jedného dňa zle nastúpite a vďaka vašej prítomnosti v nesprávnom autobuse sa vydá správnym – či aspoň normálnejším – smerom geopolitický a ekonomický poriadok celého sveta. Spoznajte príbeh Glenna Cowana, muža, ktorému ušiel autobus.

Šikovní Slováci

On je fotograf, ona inštruktorka jogy: Vďaka disciplíne ťažia zo života na voľnej nohe to najlepšie

Reklama

Obaja patria vo svojej práci k slovenskej špičke. Jeho kalendár ako svadobného fotografa je zaplnený na rok dopredu, ona vypredáva kapacity na lekciách jogy, pritom ešte pred štyrmi rokmi sedela v korporáte. V budovaní svojho biznisu má však jasno: „Nechcem umelo lákať publikum. Vyhýbam sa aj vyzývavej prezentácii. Možno mi tak počet fanúšikov rastie pomalšie, no viem, že sa prirodzene zaujímajú o obsah, ktorý tvorím,“ hovorí mladá lektorka.

Extrémy počasia

Ako vzniká tornádo? Najprv sa zrodí supercela, potom príde skaza

Tornáda, ktoré odnášajú autá, strechy, maria ľudské životy, máme zafixované ako výjavy z katastrofických filmov a nie z moravských dedín kúsok od Slovenska. A tornádo, ktoré 24. júna spustošilo obce na Hodonínsku a Břeclavsku, bolo v modernej českej histórii skutočne bezprecedentné – hoci sa tornáda na území Česka vyskytujú v priemere niekoľkokrát do roka.

Cestovanie

Výlety na Slovensku: 5 tipov od travel blogera na menej známe miesta na východe

Slovensko ponúka veľa krásnych miest. Popri tých známejších a „mainstreamových“ však stále nájdeme unikátne lokality, o ktorom veľa ľudí možno ani nevie. V spolupráci s travel blogerom Radoslavom Hoppejom, ktorý vedie blog Nie je túra bez Štúra sme pripravili trojdielnu sériu článkov s tipmi na takéto miesta. V tomto texte nájdete 5 odporúčaní na menej známe miesta na východnom Slovensku.

Luxusné nehnuteľnosti

Sladký život hiphopera: Žije v paláci po slávnom boxerovi, na kosenie „záhradky“ má traktor
Rezidenciu vo Fayetteville si dal postaviť boxer Evander Holyfield. Hiphoper Rick Ross si ju upravil vo vlastnom štýle. Foto: Youtube/The Players‘ Tribune

V roku 2008, dva roky po tom, ako prerazil s prvým hitom Hustlin, si kúpil dom v Georgii neďaleko boxerského šampióna v ťažkej váhe Evandera Holyfielda. Iba preto, aby mohol každý deň jazdiť okolo jeho obrovského, viac ako 95-hektárového panstva vo Fayetteville. A nakoniec ho kúpil. Dnes je Rick Ross nielen hiphopovou hviezdou, ale aj podnikateľom s obrovským dosahom a nezastaviteľným drivom.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?