27. júla 2021

Navin Dimond, zakladateľ, CEO a predseda Stonebridge Companies, sa považuje za „náhodného hoteliera“. Pôvodne plánoval pracovať v stavebníctve alebo realitách, no naskytla sa mu možnosť manažovať hotel, ktorá ho vtiahla, ako sám hovorí, „skôr ako si stihol uvedomiť, čo sa deje“.

Dnes je však jasné, že táto šťastná náhoda z konca 80. rokov priviedla Dimonda tam, kde sa cíti najpohodlnejšie. Do priemyslu, ktorého vášeň ho nadchýna každým dňom a ktorá poháňa jeho úspech, s portfóliom viac ako 60 hotelov v 11 amerických štátoch, vrátane ôsmich v Denveri v Colorade, kde má spoločnosť sídlo.

Čo je jeho tajomstvom „náhodného“ úspechu?

Očarila ho vášeň zamestnancov

„Hneď od začiatku ma očarila vášeň, ktorú zamestnanci v hotelierstve vkladajú do svojej práce. Ja pochádzam z iného prostredia, ale rýchlo som sa „nakazil“ ich horlivosťou, ktorá odvtedy rastie a vťahuje ma hlbšie každým rokom, v dobrých časoch, aj v tých zlých. To zahŕňa aj veľmi ťažké časy počas minulého roka.“

Popri vášni však Dimond disponuje aj silnou analytickou orientáciou zameranou na detail, ktorá je taktiež nevyhnutná pre úspech v tomto odvetví.

Reklama

Dimond a jeho rodina sú známi aj svojimi filantropickými aktivitami v hotelierskom priemysle, vrátane podpory vzdelávania na akademickej pôde Denverskej univerzity.

„Vášeň nám slúži najlepšie, ak sa spája so systematickým prístupom, ktorý Stonebridge prináša pri každej nehnuteľnosti, bez ohľadu na počet hviezdičiek.“

Dôležitá je excelentnosť

Či už ide o luxusný 5-hviezdičkový alebo o ekonomickejší 3-hviezdičkový hotel, Dimonds hovorí:

„Všímame si povrchové rozdiely, ktoré definujú tieto kategórie – napríklad či je tam nosič batožiny, v akom čase je ponúkaná donáška na izbu a podobne, ale na hlbšej úrovni musia všetky naše zariadenia ponúkať konzistentnú a udržateľnú excelentnosť, vďaka ktorej môžeme poskytovať produkt, na ktorý môžu byť naši zamestnanci hrdí a s ktorým môžu zákazníci rátať – v každom hoteli, pri každej návšteve.“

Poviem vám osobný príbeh o tejto konzistentnej a udržateľnej excelentnosti, ktorý by som vám nemohol povedať, ak by som jedno ráno neprišiel v mojom prenajatom malom aute na stretnutie v Jacquard, luxusnom hoteli prevádzkovanom spoločnosťou Stonebridge, ktorý je súčasťou prestížnej zbierky Autograph Collection spoločnosti Marriott.

Precízni a príjemní

Supervízor parkoviska, úplne cudzí človek (aspoň som si myslel), ma spoznal a veľmi príjemne na mňa zapôsobil, pričom použil a dokonca správne vyslovil moje meno.

Aby ste rozumeli – nikdy predtým som v Jacquard nebol, nikomu som nepovedal, že prídem a ani sám som nevedel, že tam pôjdem, až do predchádzajúceho dňa, keď mi klient povedal, že hotelová reštaurácia Narrative je najlepším miestom na pracovné raňajky.

Bol som však ubytovaný v inom hoteli na druhom konci mesta, kde som si nechal zaparkovať to isté požičané auto. To stačilo na to, aby si tento pozorný supervízor všetko spojil, čo viedlo k tomuto príjemnému privítaniu.

Spojenie precíznosti a príjemnej atmosféry je to, vďaka čomu Stonebridge Companies môžu prevádzkovať 65 hotelov na rôznych úrovniach v 11 štátoch.

Nie je to len o šťastí

„Vždy, keď uspejete s jednou nehnuteľnosťou, rozmýšľate nad kúpou ďalšej, ale niečo vám hovorí, že naposledy to vyšlo naozaj výborne, ale čo ak to bolo len šťastie… Potom sa pozriete na čísla a detaily predošlého projektu a nového projektu, ktorý vás láka a zistíte, že to nebolo len šťastie a áno, je možné to zopakovať, ak urobíme potrebné opatrenia. A takto sme vybudovali viac ako 100 projektov, ale nikdy nič nepovažujeme za samozrejmosť, či už na strane nehnuteľností alebo po ľudskej stránke. Obidve sú nevyhnutné a potrebujú byť v rovnováhe, aby mohli byť úspešné v tomto nádhernom biznise,“ hovorí Dimond.

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorom je prispievateľ .

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?