Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
24. decembra 2020

Prostredníctvom svojej platformy Na rovinu Online vzdeláva finančná poradenská spoločnosť PROSIGHT Slovensko v oblasti financií, poskytuje praktické rady pri podnikaní a podporuje aj mladé talenty. Od októbra sprostredkúva svoje formáty aj znevýhodneným skupinám prekladmi podcastu do posunkového jazyka.

Platforma Na rovinu Online má dva základné piliere – budovanie finančnej gramotnosti a podporu šikovných mladých ľudí. Jeho súčasťou je aj podcast Na rovinu o podnikaní.

Zdroj foto: Archív Prosight

Vo svojom aktuálnom špeciálnom vianočnom podcaste prináša portál narovinu.online príbeh hudobnej skupiny Dennyiah. Tvorí ju speváčka Denisa „Denny” Gajarská a gitarista Ľuboš Šoltés. Dokopy ich zviedlo náhodné stretnutie v bare, kde Denisa pracovala. Prijala Ľubošove pozvanie do skúšobne a spolupráca vyústila do hudobnej formácie Dennyiah. Ich hudba je zmesou viacerých štýlov a rezonuje s vnútorným svetom každého z nás. Speváčka spieva v angličtine a hovorí, že najdôležitejšie je nechať hudbu preniknúť do srdca, pretože hudba lieči. V podcaste narovinu.online prezrádza, ako funguje hudobný priemysel na Slovensku a ako dokázali z Kysaku osloviť a spolupracovať so svetoznámymi hudobnými producentmi, ktorí získali ocenenie Grammy a pracovali aj so Stingom. „Sú to nesmierne talentovaní mladí ľudia, ktorí vedia robiť hudbu na svetovej úrovni. Chceli sme ich podporiť, pretože majú nový album, ale kvôli aktuálnej situácii nemôžu ísť na koncertnú šnúru, hoci po tom veľmi túžia,“ hovorí Erik Lakomý, tvorca podcastu Na rovinu o podnikaní. Nový album skupiny Dennyiah, Human Aspect, je o ľudskosti a príbehoch v každom z nás.  

Vianočný podcast je spracovaný aj v podobe videa a môžete si ho pozrieť na Youtube kanáli Na rovinu Online. 

Ľudia chcú vedieť, či je lepšia živnosť alebo s.r.o. 

Platforma Na rovinu Online má ambíciu pomáhať budovať finančnú gramotnosť širšej verejnosti, aj podporovať podnikateľské prostredie a rúcať mýty spojené s podnikaním. Informácie sprostredkováva najmä prostredníctvom webinárov, verejných prednášok, live streamu na sociálnych sieťach či podcastov. „Chceme ukázať, že podnikanie je síce iné ako zamestnanie, ale je to úplne normálny spôsob obživy, ktorý dokáže posúvať ľudí i spoločnosť dopredu a umožňuje vznik veľkých a úžasných vecí,“ hovorí Viliam Bendík, jeden zo zakladateľov Na rovinu Online. Platforma je podľa neho odpoveďou na nedostatočné vzdelávanie v oblasti financií v školách a na jednom mieste ponúka praktické informácie týkajúce sa základných tém ako sú úvery, dôchodky, investovanie a poistenie. Najatraktívnejšie sú, podľa tvorcov, informácie o hypotékach, dôchodkový systém a jeho tri piliere, ale aj investovanie. 

„Ľudia potrebujú riešiť svoje bývanie, aj pochopiť, prečo by si mali odkladať na dôchodok. Živo sa zaujímajú napríklad aj o fungovanie bitcoinov, ale aj o tradičné investovanie ako sú indexové fondy,“ hovorí Erik Lakomý. 

Podcast Na rovinu o podnikaní, ako jeden z projektov platformy, obsahuje množstvo konkrétnych návodov na naštartovanie vlastného podnikania, jeho rozvoj a inšpirácie. Témy sú zoradené v štyroch kategóriách – praktické rady, rozvoj obchodu a marketing, motivácia a work-life balance. 

Kvalitná dramaturgia priťahuje aj špičkových odborníkov z rôznych oblastí, ktorí sa radi podelia o svoj životný príbeh, rady a skúsenosti. „Zatiaľ bol najúspešnejší rozhovor s Michalom Pastierom – hovoril o marketingu a osobnostnom rozvoji, vlogerom Petrom Expl0ited Altofom s jeho obrovským zásahom, aj s bežkyňou a influencerkou Lenkou Vacvalovou,“ dopĺňa E. Lakomý. Vysokú počúvanosť majú tiež praktické rady o povinnostiach podnikateľov od Branislava Kováča zo spoločnosti VGD Slovakia. 

Zdroj foto: Archív Prosight

Vysielanie sme prispôsobili nepočujúcim  

Od októbra začali spolupracovať s tlmočníkom posunkového jazyka, Pavlom Romanom, ktorý posunul podcasty na novú úroveň a prekladá ich do posunkovej reči. „Okrem posunkového jazyka robíme aj textové prepisy pre poslucháčov so získanou poruchou sluchu, pre ktorých sú texty prirodzenejšie ako posunkový jazyk,“ dodáva Viliam Bendík. Na ich realizácii by chceli spolupracovať s komunitou nevidiacich. Do budúcnosti sa sústredia na video formáty a otvoria témy ako novoročné upratovanie v peniazoch či ako robiť charitu. Platformu tiež plánujú rozšíriť o ďalšie projekty podcastov aj iných formátov, týkajúcich sa peňazí a podnikania v nečakaných súvislostiach.