Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
9. septembra 2021

Flexibilita v práci a zdieľaná ekonomika otvárajú dvere novým trendom v oblasti kancelárskych priestorov. Podľa Adriána Bódisa, country managera spoločnosti IMMOFINANZ, ide o vytváranie kreatívnych komunít a zároveň poskytovanie prémiových služieb. 

Sezóna home officu sa končí a firmy umožňujú svojim zamestnancom vrátiť sa do kancelárií. Význam modelov flexibilných kancelárií rastie, pretože majú vo svojej základnej DNA spoluprácu, zdieľanie nápadov, vytváranie sietí a rozvoj vzťahov. To sú piliere, ktoré práca na diaľku nemôže plne nahradiť. 

„Našou úlohou je prispôsobiť pracovné prostredie požiadavkám nájomcov,“ hovorí Adrián Bódis. A čo je veľmi dôležité, flexibilné kancelárske produkty umožňujú nájomcom platiť len za kancelárske priestory, ktoré skutočne využívajú.

„Koncept myhive je hotelom inšpirovaný dizajn s nadštandardnými službami, všestrannou infraštruktúrou a živou komunitou,“ tvrdí Adrián Bódis, Country Manager spoločnosti IMMOFINANZ. Zdroj foto: IMMOFINANZ

Hybridné prostredie musí tiež uľahčovať a spríjemňovať prácu 

Kancelársky sektor zažíva revolúciu a okrem flexibility musia kancelárske priestory reflektovať na nové spôsoby práce. „Typická hustota pred pandémiou bola len osem metrov štvorcových na zamestnanca, teraz však zamestnanci potrebujú viac priestoru na premýšľanie o svojich aktivitách, teda pracovné stoly, zasadacie miestnosti, fokusové miestnosti, salóniky a okrem toho aj moderné vybavenie, ktoré umožní hybridné stretnutia v kancelárii aj doma,“ hovorí Bódis. 

Hybridné pracovné prostredie má zároveň ponúknuť obohatenie pracovného života a jeho spojenie s osobným životom. Ľudia očakávajú, že sa v práci budú cítiť rovnako pohodlne a bezpečne ako doma alebo v špičkovom hoteli. „Koncept myhive je teda hotelom inšpirovaný dizajn s nadštandardnými službami, všestrannou infraštruktúrou a živou komunitou. Služba concierge dokáže zorganizovať všetko od objednania kvetov až po opravu topánok a komunitný manažér efektívne prepája pracovný a osobný život nájomníkov s komunitnými aktivitami a podujatiami,“ vysvetľuje Bódis. 

Podľa neho je kľúčové umožniť ľuďom osobnú spoluprácu a stretávať sa v pracovných tímoch. „Stále platí, že úspech organizácií závisí od osobnej interakcie ľudí a tímovej súdržnosti.“ 

Zdroj foto: IMMOFINANZ

Flexibilné kancelárie pre jednotlivcov a veľké spoločnosti 

Práca v kancelárii so zdieľaným priestorom nie je len o prenájme kancelárie. Inšpiratívna atmosféra musí podporovať tvorivú komunitu a zároveň kombinovať tiché zákutia na nerušenú prácu s príjemnými miestami na stretnutia. „To vytvára ideálne podmienky pre freelancerov, podnikateľov a startupy až po nadnárodné korporácie,“ dodáva Bódis. 

„Chystáme sa spustiť koncept myhive flexible prime offices, ktorý sme už úspešne otestovali v zahraničí. Zahŕňa coworking, ako aj samostatné reprezentačné kancelárie pre sídlo firmy v jednej budove. To umožní malým firmám spolupracovať s veľkými spoločnosťami,“ hovorí Adrián Bódis. 

Najmä v Bratislave všetky výhody myhive prime flexible offices skvele dopĺňa široká ponuka služieb a nákupov priamo prepojeného nákupného centra VIVO! Bratislava, ktoré nedávno kompletne zrekonštruovali.