3. marca 2021

Miliardár Elon Musk chce vybudovať vlastné mestečko okolo svojej súkromnej raketovej základne SpaceX v Texase. Oslovil texaské úrady o registráciu nového mesta s názvom Starbase.

Raketová základňa sa nachádza v takmer neobývanej oblasti Boca Chica Village v texaskom okrese Cameron County. Sudca z Cameronu Eddie Treviño uviedol,  že spoločnosť SpaceX oslovila úrady ohľadom Muskovho záujmu o privatizáciu Boca Chica Village, kde firma buduje raketu Starship.

Treviño naznačil, že Cameron County je otvorená možnému začleneniu, ale proces musí byť v súlade s platnými zákonmi.

Musk si však brúsi zuby na „oveľa väčšiu plochu“, ako je samotná Boca Chica.

Ešte pretým Musk uverejnil tajomné vyhlásenie o tom, že vytvára texaské mesto menom Starbase a dodal, že toto mesto bude priateľské ku psom a na jeho čele bude stáť Doge, čo bol odkaz na meme kryptomenu Dogecoin, ktorú Musk podporil vo februári tohto roka.

Ďalší závod v Austine

Musk v decembri potvrdil, že sa z Kalifornie sťahuje do Texasu, kde momentálne rozširuje svoje aktivity.  V posledných mesiacoch sa niekoľkokrát objavil na prvej priečke v rebríčku najbohatších ľudí  sveta. Jeho majetok americký Forbes odhaduje na takmer 164 miliárd dolárov, rozširuje svoje aktivity v Texase.

Spoločnosť SpaceX pôsobí aj v meste McGregor, ktoré sa nachádza na polceste medzi Austinom a Dallasom. Medzičasom vyšlo najavo, že firma by chcela postaviť výrobný závod aj v Austine.

Spoločnosť Boring Company začala v okolí Austinu s náborom robotníkov už v novembri minulého roka a mesto Austin bolo označené ako oblasť, kde Tesla postaví ďalšiu obrovskú továreň.

Autorkou pôvodného článku je Carlie Porterfield z Forbes US.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?