24. septembra 2019

Slováci po nich síce nebažia, no aj tak by sa tu mala otvoriť vlastná pobočka. Technologický vizionár Elon Musk prekvapil svojím príspevkom na sociálnej sieti Twitter, kde vyhlásil, že aj Slovensko dostane svoju pobočku Tesly. 

Výrobca elektromobilov chce do našich zemepisných šírok priniesť pobočky už v budúcom roku. Podľa slov Elona Muska to má byť pocta pre vynálezcu Nikolu Teslu, ktorého meno nesie značka áut a pochádza z Balkánu.

Akú teplotu má Tesla? Muskovi priaznivci sú nadšení, investori opatrní

„Dúfam, že na začiatku budúceho roka otvoríme na Slovensku, v Chorvátsku, Srbsku a vo väčšine východnej Európy,“ napísal Musk na sociálnej sieti.

Avšak ešte pred pár mesiacmi ohlásil vizionár zatváranie kamenných predajní, ktorých je momentálne na svete spolu so servisnými centrami takmer 400. Muskovou motiváciou mal byť fakt, že sa jednoducho neoplatia, keďže ľudia chcú nakupovať online.

Detailista Bezos a vizionár Musk: dva spôsoby, ako miliardári vedú svoje firmy

Na druhej strane však ani Slováci o túto značku nemajú zvýšený záujem. Dôvodom je jeho cena. Na Slovensku ich podľa štatistík jazdí približne 200 kusov. To by sa však mohlo zmeniť s príchodom nového typu vozidla – Model 3 „Standard Range“, ktorý sa vyznačuje „výhodnejšou“ cenou, na náš trh. Podľa správy portálu Živé.sk z apríla sa špekulovalo, že sa tak stane do konca roka. Na americkom trhu stojí v súčasnosti 35-tisíc dolárov. Alternatívou k luxusným typom už mal byť jeho rovnomenný predchodca, ale jeho cena sa vyšplhala na 50-tisíc dolárov.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk