16. decembra 2021

Americký rockový a folkový spevák a niekoľkonásobný držiteľ cien Grammy Bruce Springsteen predal svoje majstrovské a hudobné vydavateľské práva spoločnosti Sony Music v hodnote asi 500 miliónov dolárov. V stredu 15. 12. to uviedol časopis Billboard s odkazom na zdroje.

Sony  Music tak nadobudne vlastníctvo celého katalógu rockovej hudobnej legendy, vrátane 15-násobného platinového albumu Born In The U.S.A. a päťnásobného platinového albumu The River.

Ide o posledný zo série obchodov s kompletnými hudobnými katalógmi za uplynulý rok, ktorý zahŕňa odkúpenie všetkej hudby napríklad Davida Bowieho, Boba Dylana, Paula Simona, Stevie Nicks, Neila Younga a ďalších.

Warner Music kúpila celosvetové práva na Bowieho katalóg v septembri tohto roka. Hodnota jeho tvorby sa odhaduje na 200 miliónov dolárov.

Reklama

Dylan predal svoj katalóg s viac ako 600 piesňami v decembri minulého roka spoločnosti Universal Music Group za kúpnu cenu, ktorá sa všeobecne uvádza ako 300 miliónov dolárov. Pol miliarda Springsteena tak hviezdnym hudobným obchodom jednoznačne dominuje.

Tento článok bol pôvodne publikovaný na webovej stránke Forbes Česko.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?