Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
13. mája 2021

Zakladateľ a riaditeľ firmy Meditrade, ktorá slávi tento rok svoje 30. výročie, Ing. Pavel Bohdal, rozvíja víziu podpory zdravia ľudí vo viacerých projektoch.

Spoločnosť Meditrade sa za 30 rokov vypracovala na jedného z najväčších distribútorov špeciálneho zdravotníckeho materiálu. Expandovala aj do zahraničia, pôsobí v Českej republike, v Poľsku a na Ukrajine. 

Prístup k zamestnancom je základ podnikania

Firme sa darí vďaka zamestnancom, ktorí ju posúvajú vpred svojimi nápadmi a entuziazmom. „Vždy sme boli a stále sme rodinná firma. Mnohí z tímu stáli ešte pri zrode spoločnosti. Cením si lojalitu a snažíme sa vytvárať také pracovné prostredie, ktoré vedie k nízkej fluktuácii,“ vysvetľuje P. Bohdal. Dodáva, že za úspech vďačí aj lojálnym klientom: „Podporujú nás, púšťajú sa s nami do nových projektov, vďaka čomu vieme na trh prinášať mnohé inovácie.“ Na Slovensko tak firma mohla priniesť viaceré produkty, ktoré dokážu zachrániť život. „Napríklad Medistim, systém na meranie prietoku krvi a detekciu anomálií v cieve. Používa sa pri kardiochirurgických výkonoch. Vďaka nemu dokážeme znížiť mieru komplikácií a reoperacií o približne 5 percent,“ vysvetľuje P. Bohdal.

Zakladateľ a riaditeľ firmy Meditrade, Pavel Bohdal s manželkou Katarínou. Zdroj foto: Archív Meditrade

Spoločnosť sa počas svojej existencie zapájala do rôznych filantropických projektov, pomáhala sluchovo postihnutým, zveľaďovala verejné priestranstvá a realizovala edukačné aktivity na podporu vzdelávania lekárov a pacientov. „Svoje tridsiate výročie firma oslavuje tridsiatimi dobrými skutkami. A to najmä pomocou iným, darmi pre zdravotníkov, školy a občianske združenia“, hovorí P. Bohdal. 

Verejnosti prinesú zdravie a regeneráciu

V minulosti čelil Pavel Bohdal viacerým strategickým rozhodnutiam v podnikaní. Jedným z nich bolo pustiť sa aj do nových sfér. 

Spolu s manželkou Katarínou plánuje otvoriť ešte v tomto roku na bratislavských Kramároch RAJ zdravia. Ide o centrum vybudované na koncepte najstarších poznatkov ľudstva zaznamenaných v indických vedách, ako ájurvéda a joga. „Sú zdrojom poznania života, prírody, fungovania energií, príčiny, následkov, kolobehu zrodenia a umierania. Ich poznanie a bohatstvo pochádzajúce z prírody pomáha človeku žiť zdravšie,“ hovorí Katarína Bohdalová. 

Zdroj foto: Archív Meditrade

Okrem toho rekonštruujú národnú kultúrnu pamiatku, kaštieľ vo Voderadoch. Chcú mu vrátiť historickú hodnotu a časť sprístupniť aj verejnosti. „Radi by sme oživili históriu a zvyky pôvodných majiteľov Zichyovcov a uchovali ich odkaz a hodnoty aj ďalším generáciám,“ dodáva K. Bohdalová. Časť kaštieľa bude slúžiť ako hotel a spolu s priľahlým parkom sa stane miestom pre regeneráciu a odpočinok.