22. januára 2021

Oscarový herec Matt Damon ponúka na predaj svoj exkluzívny dom v oblasti Pacific Palisades v Los Angeles. Spolu s manželkou Lucianou Barroso sa údajne plánujú presťahovať do New Yorku, kde si už pred dvoma rokmi kúpili luxusný penthouse v oblasti Brooklyn Heights za rekordnú cenu.

Ich dom na Pacific Palisades, ktorý je na predaj za 21 miliónov dolárov, je ukážkou majstrovsky zvládnutého remesla a komfortného vybavenia pre zábavu a oddych. Obklopuje ho bujná zeleň, vysoké stromy a upravené trávnaté plochy a takmer 28-hektárový pozemok, čo tento dom radí k najväčším nehnuteľnostiam v danej oblasti.

Vilu v zenovom duchu navrhol Grant Kirpatrick z architektonickej kancelárie KAA Design. Na obytnej ploche 1254 štvorcových metrov sa nachádza sedem spální a desať kúpeľní. Obývacia časť je priestranná a otvorená s množstvom umeleckých detailov. Najväčšiu pozornosť púta presvetlené átrium s 11,5 metrov vysokými stropmi s klenbami z mahagónového dreva.

Dom má zenovú atmosféru a obrovský pozemok plný zelene. Foto: Alexis Adams

Z obývačky rovno do havajskej záhrady

Veľká spoločenská miestnosť  slúži ako obývacia izba a jedáleň, zaplavuje ju prirodzené svetlo prenikajúce cez okná a sklenené steny, ktoré prirodzene prepájajú vonkajší obytný priestor s vnútorným.

Rodinná izba je prepojená so špičkovo vybavenou kuchyňou so skrinkami vyrobenými na mieru z mahagónového dreva, pracovných povrchov z kameňa a spotrebičmi z nehrdzavejúcej ocele značiek Viking, Wolf a Miele.

Reklama

Interiér domu sa otvára do rozľahlej záhrady, kde sa nachádza aj ihrisko pre deti, bazén, domáce kúpele, kaskádovitý vodopád, jazierko a terasa inšpirovaná havajskou atmosférou vrátane zastrešenej spoločenskej časti a miesta vyhradeného na stolovanie.

Vnútri domu sa nachádza aj hracia miestnosť, bar, pracovňa, luxusná mediálna miestnosť, nechýbajú ani priestory pre obslužný personál či miestnosti na skladovanie a ochutnávku vín. Hlavná zo siedmich spální má prístup na terasu, dva šatníky, masážnu miestnosť a kúpeľňu v štýle luxusných kúpeľov.

Jedna zo siedmich spální v dome so vstupom na terasu. Foto: Alexis Adams

Takmer z každej miestnosti v tomto dome si môžete vychutnávať krásne výhľady na zelený pozemok či vrcholky stromov. Dom svojim obyvateľom ponúka absolútne súkromie, pokoj a život v štýle luxusných dovolenkových rezortov, pritom sa nachádza len pár minút jazdy autom od obchodov, reštaurácií či zábavných centier v oblastiach The Palisades Village, Brentwood, Santa Monica a Riviera Country Club.

Článok bol publikovaný na Forbes.com. Autorka Brenda Richardson píše pre Forbes US o nehnuteľnostiach.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?