24. januára 2021

Tento zámok neďaleko mestečka Gimont na juhozápade Francúzska začal svoju históriu písať v úvode 16. storočia. Keď stavbári tesali kameň a vyrezávali drevo a stavba postupne rástla, vo Francúzsku práve panovala renesancia. Nastal rozmach umenia a architektúry. Na scéne sa objavil náboženský disent a občianske nepokoje.

Na pozadí týchto dejinných udalostí neprekvapí, že stavba zvonka vyzerá skôr ako pevnosť, než ako čarovný kaštieľ. Jeho vzhľad nedobytnej pevnosti zjemňuje štrková príjazdová cesta ohraničená úhľadne upraveným trávnikom, ktorý vedie až pred samotnú rezidenciu. Okenice sú lemované jemne klenutými oknami, čo stavbe dodáva pocit francúzskeho vidieka.

Vstupnou bránou do zámku sú oblúkové dvojité dvere. Keď prekročíte prah, v interiéri objavíte vkusne zrekonštruované izby, ktoré si zachovávajú väčšinu svojho pôvodného charakteru. Dobovú atmosféru dodávajú vysoké stropy, kamenné steny a krby.

Bazén a miesto na oddych v záhrade. Foto: Groupe Mercure

Vnútorné priestory sú odrazom jednoduchého dizajnu exteriéru tejto stavby. Nájdete tu celkovo 11 miestností, z ktorých mnohé sú pokryté masívnymi drevenými trámami, vrátane prijímacej haly, jedálne a biliardovej miestnosti. K dispozícii je šesť spální a štyri kúpeľne na obytnej ploche zhruba 800 štvorcových metrov.

História so štipkou súčasnosti

Zato záhrada vás okamžite prenesie do súčasnosti. Po schodoch sa dostanete k vyhrievanému bazénu s relaxačnou zónou a záhradnému domčeku, čo predstavuje modernú odbočku od tohto starosvetského prostredia.

Reklama

Z dvoch veľkých terás máte výhľad na pozemok a vidiecku krajinu posiatu obrábanými poliami. Zo zámku sa vám naskytne aj pohľad na Pyreneje, horský masív, ktorý oddeľuje Francúzsko od susedného Španielska.

V záhrade nájdete ružové kríky a stromy, ktoré tu rastú už po stáročia. Táto nehnuteľnosť na takmer 18-hektárovom pozemku je ocenená na 2,55 milióna eur a ponúkajú ju agenti William Pillons a Eric Mercier zo spoločnosti Groupe Mercure, zakladajúceho člena portálu Forbes Global Properties. K nehnuteľnosti patrí aj dom pre hostí a hospodárske budovy.

Mestečko Gimont vzniklo v 13. storočí. Založili ho cisterciánski mnísi a miestny vládca, gróf z Toulouse, a bol považovaný za „nové mesto stredoveku“.

Masívne trámy podčiarkujú vidiecky štýl. Foto: Groupe Mercure

Gimont sa nachádza asi 40 kilometrov západne od Toulouse. Je obklopené vinicami, nájdete tu mnohé možnosti na jazdu na koni a skvelé gastronomické zážitky. Je to skvelé miesto, odkiaľ môžete vyrážať do okolia a objavovať miestne múzeá, kostoly a starobylé dedinky.

Tento región Francúzska je známy svojou produkciou husí a kačiek, početné trhy s lokálnym foie gras sa tu konajú počas celého roka. Medzinárodné letisko Toulouse-Blagnac je vzdialené zhruba 40 minút jazdy autom.

Autorkou článku, ktorý vyšiel na Forbes.com, je Lauren Beale. Pre Forbes US píše o nehnuteľnostiach.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?