19. októbra 2021

Hollywood Hills definuje nielen geografická poloha, ale aj ľudia, ktorí tam žijú. Túto štvrť v Los Angeles obývajú mnohé celebrity, v ktorých susedstve sa nachádza aj nasledujúca nehnuteľnosť. Rozprestiera sa na území štyroch hektárov a predáva sa za 35 miliónov dolárov.

Jej súčasnými majiteľmi a predajcami sú desaťnásobný držiteľ ceny Grammy Justin Timberlake a jeho manželka, herečka Jessica Biel. Timberlake kúpil rezidenciu pred takmer dvoma desaťročiami, a to od oscarovej herečky Helen Hunt.

Tá dala postaviť dvojposchodový dom pozemku, ktorý mal v tom čase približne jeden hektár. Španielska vila s rozlohou viac ako 4000 štvorcových metrov bola kedysi súčasťou pozostalosti herca Errola Flynna.

Nehnuteľnosť sa ukrýva za bránami a strážnym domom, na konci slepej ulice len kúsok od cesty Mulholland Drive. Ponúka úplné súkromie, zároveň však nie je ďaleko od mesta.

Zmes prvkov

„Úkryt“ nedávno zrekonštruovala návrhárka domov celebrít Estee Stanley, ktorej úlohou bolo spojiť moderné a rustikálne prvky. Stanley, medzi ktorej zákazníkov patrili celebrity ako Patrick Dempsey, Chris Evans či Ellen Pompeo, je známa svojimi elegantnými eklektickými interiérmi.

Reklama

Do domu vedie oblúkovitý vstup, nad ktorým sa nachádza balkón. Oblúk sa opakuje vo vstupnej hale, ktorú zdobia klavír, klasická grécka alebo rímska socha ženy a tri drevené kvetináče so stromami, ktorých kmene sú posiate svetielkami. Tie sa vynímajú nad starožitne vyzerajúcimi sedadlami.

Obytné časti nehnuteľnosti majú výhľad na hory a krajinu údolia San Fernando. Hlavný dom má otvorenú dispozíciu, ktorú tvoria kuchyňa, posilňovňa, poschodová premietacia sála, štyri krby a sedem spální vrátane honosného apartmánu s veľkou šatňou. Nehnuteľnosť tvorí spolu s hosťovským domom celkovo deväť spální a 13 kúpeľní.

Divadlo, nekonečný bazén aj tenisový kurt

Hrubé stropné trámy pridržiavajú biele steny v klenutej miestnosti s dvomi toaletnými stolíkmi s osvetlenými zrkadlami v luxusnom prostredí zákulisia domáceho divadla.

Obytnú časť obklopuje krytý vonkajší priestor, ktorý je postavený tak, aby poskytoval veľa možností na voľnočasové aktivity. Pri nehnuteľnosti sa nachádza aj nekonečný bazén s dĺžkou 26 metrov, o level nižšie nájdete ešte ponorný bazén.

Nesmie chýbať ani osvetlený tenisový kurt. Pozemok dopĺňajú staré stromy či trávnaté a zeleninové záhrady.

Hilton & Hyland je zakladajúcim členom Forbes Global Properties (FGP), členskej siete elitných maklérov, ktorí predávajú najluxusnejšie domy na svete.

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorka Lauren Beale je šéfeditorka FGP.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?