12. februára 2021

Zdá sa, že kryptomeny začínajú brať vážne už aj veľkí hráči. Po tom, čo Tesla oznámila, že do nákupu bitcoinov investovala 1,5 miliardy dolárov a túto menu bude akceptovať aj pri platbách za svoje produkty, jeho hodnota výrazne vzrástla. Transakcie v kryptomenách teraz ohlásil aj Mastercard.

„Práve sa pripravujeme na budúcnosť kryptomien a platieb, ešte tento rok v Mastercard začneme podporovať vybrané kryptomeny priamo v našej sieti,“ uviedol viceprezident pre digitálne aktíva Raj Dhamodharan.  Spoločnosť neupresnila, ktoré meny bude podporovať, kritériom výberu však bude ich dostatočné zabezpečenie a dôveryhodnosť.

Líder v oblasti globálnych platieb už umožňuje platbu digitálnymi menami prostredníctvom externých platforiem. Tieto transakcie však v skutočnosti neprechádzajú sieťou Mastercard. Podľa Dhamodharana je cieľom znížiť neefektivitu a zabrániť tomu, aby spotrebitelia a obchodníci museli pri nákupoch prevádzať kryptomeny na tradičné meny a naopak.

Mastercard naviac aktívne spolupracuje s centrálnymi bankami po celom svete a pripravuje sa na prípadné spustenie novej digitálnej meny, ktorú by vo svojich transakciách podporoval.

Článok vyšiel na Forbes.cz

Reklama

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?