15. septembra 2021

Poľská internetová spoločnosť Allegro rokuje o kúpe e-commerce skupiny Mall Group. Informoval o tom server Hospodářské noviny s odvolaním sa na tri na nezávislé zdroje. Vstup na amsterdamskú burzu, o ktorom majitelia Mallu uvažovali na začiatku tohto roka, sa tak prinajmenšom odkladá.

V spoločnosti drží 40-percentný podiel investičná skupina PPF, rovnaký podiel vlastní vlastní EC Investments miliardárov Daniela Křetínskeho a Patrika Tkáča. Zvyšnú pätinu kontroluje skupina Rockaway Capital internetového podnikateľa Jakuba Havrlanta. Žiadny z akcionárov sa zatiaľ k rokovaniam s Allegrom nevyjadril.

Skupina podniká okrem Česka a Slovenska aj v Rakúsku, Slovinsku, Taliansku, Chorvátsku, Maďarsku, Rumunsku a Poľsku. U nás jej patrí nákupný portál Mall.sk, Mall TV či e-shop Vivantis.

„Špekulácie na trhu nekomentujeme,“ uviedol hovorca skupiny PPF Leoš Rousek. Podľa zdroja oboznámeného s celou záležitosťou sú však rokovania vo finálnej fáze, no napriek tomu nemusí byť transakcia napokon uzavretá.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?

Reklama