7. mája 2020

Májový Forbes je plný inšpiratívneho čítania, príbehov silných žien i návodov na reštart od šéfov známych slovenských biznisov. Herečka Táňa Pauhofová rozpráva, ako Covid-19 zasiahol kultúru. Humanitárna aktivistka Denisa Augustínová z Magny opisuje, ako s epidémiami bojuje v zahraničí už dlhé roky. Šéf Esetu Richard Marko odhalí fungovanie najúspešnejšej globálnej slovenskej firmy a šéf Matador Group Štefan Rosina načrtáva vyhliadky automobilového priemyslu. A na záver vás vezmeme na také miesta na Slovensku, ktoré možno nepoznáte, ale spoznať sa ich oplatí.

Herečka Táňa Pauhofová je jednou zo štvorice žien, ktoré v májovom čísle opisujú, ako čelia pandémii nového koronavírusu. Aby sme pochopili rozsah úderu, ktorý zasiahol kultúru, stačí jedno číslo – 50-tisíc zrušených kultúrnych podujatí. Ako tieto chvíle prežíva taký introvert, akým je Táňa Pauhofová? Prečo ju teší, že konečne raz môže robiť len to, čo chce? A ako sa vypracovala na jednu z najuznávanejších slovenských herečiek? Všetko sa dozviete v hlavnom rozhovore májového čísla.

Májový Forbes si môžete kúpiť tu.

A tu je päť ďalších dôvodov, prečo sa májový magazín oplatí otvoriť:

Denisa Augustínová, spoluzakladateľka organizácie Magna. Foto: Magna

Musíme si pomáhať

Európania už zabudli, aké to je žiť počas humanitárnej katastrofy, hovorí operačná a programová riaditeľka medicínskej a humanitárnej organizácie Magna Denisa Augustínová. Ľudia z Magny pôsobia v mnohých krízových regiónoch Afriky a Ázie, teraz je ich práca potrebná aj doma.

Richard Marko, CEO spoločnosti Eset. Foto: Ondřej Pýcha

Eset proti (živému) vírusu

Spolumajiteľ a CEO Esetu Richard Marko rozpráva, ako sa najväčšia slovenská IT firma pustila do podpory vývoja diagnostických testov na nový koronavírus. Ako sa vyrovnala s prechodom do home office režimu a aké riziká prináša aktuálna situácia v digitálnom svete.

Štefan Rosina, hlava Matador Group. Foto: Tomáš Halász

Kríza, ktorá prečistí trhy

Automobilový priemysel sa počas krízy prakticky zastavil a ohrozil aj množstvo dodávateľských firiem. Aj Matador Group, pre ktorý je automotive stále významná časť biznisu, musel niektoré časti výroby pozastaviť. Šéf rodinného holdingu Štefan Rosina hovorí, že v tejto fáze je životne dôležité čím skôr otvoriť hranice, lebo „cez video“ nový biznis nezoženiete.

Zoom zmenil naše životy. Foto: Forbes US

Zoom: nový Skype či veľký krach?

Na začiatku pandémie platilo to prvé – sťahovanie videokonferenčného softvéru vystrelilo hodnotu firmy do neba. Potom prišlo nepríjemné vytriezvenie. Ako sa odvíjal jeden z najväčších vzostupov v dejinách digitálnej éry? A bude tento príbeh nakoniec o tom vzostupe či tom páde?

Pohľad na vrch Sivec z Folkmarského sedla. Foto: TASR

Neobjavené klenoty

Spolu s cestovateľmi sme pripravili nápady na výlety po Slovensku, ktoré oceníte aj v časoch pandémie. Cielene sme totiž hľadali miesta, ktoré sú pomerne neznáme, aby ste sa netlačili v zástupe ďalších turistov. Zároveň sme sa známych osobností spýtali na ich názor, ako koronavírus poznačí cestovanie do budúcnosti.

Nech sa vám májový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?