8. marca 2021

Po rozvode so zakladateľom Amazonu Jeffom Bezosom sa MacKenzie Scott stala 22. najbohatším človekom sveta. Teraz sa znovu vydala. Svoju lásku našla po boku Dana Jewetta, ktorý vyučoval chémiu na súkromnej škole, kam chodia MacKenziene a Bezosove deti.

Scott, ktorej majetok má aktuálne hodnotu 53 miliárd dolárov, podpísala po rozvode s Bezosom v roku 2019 tzv. „Giving Pledge“, sľub, že sa počas svojho života vzdá polovice majetku v prospech charity. Odvtedy je aktívnou filantropkou.

V decembri 2020 oznámila, že poskytla 4,1 miliardy dolárov znevýhodneným komunitám, neziskovým organizáciám či „čiernym“ univerzitám a školám, spolu išlo o dary pre 384 organizácií.

MacKenzie Scott a Dan Jewett. Foto: givingpledge.org

Práve vďaka „Giving Pledge“ prenikli na verejnosť správy o jej novom manželstve.

„Vďaka šťastnej zhode okolností som sa oženil s jedným z najštedrejších a najláskavejších ľudí, akých poznám. Pripájam sa k jej záväzku vzdať sa obrovského finančného bohatstva v prospech iných,“ napísal Jewett vo vyhlásení „Giving Pledge“ zverejnenom 6. marca. Pripojí sa teda k Scottovej v jej charitatívnom sľube.

Reklama

„Je zvláštne, že píšem list, v ktorom naznačujem, že plánujem počas svojho života odovzdať väčšinu svojho majetku, pretože som sa nikdy nesnažil zhromaždiť taký druh majetku, aký je potrebný na to, aby som mal pocit, že niečo takéto bude mať zvláštny význam,“ povedal a dodal, že „väčšinu“ svojho života bol učiteľom.

Pár sa zrejme stretol v Lakeside School, súkromnej škole, ktorú navštevujú Scottovej deti (a kam chodil napríklad aj Bill Gates), kde bol Jewett učiteľom chémie. Jeho profil už nie je na webových stránkach školy a Lakeside neodpovedalo Forbesu na otázky v súvislosti s jeho zamestnaním na danom mieste.

Zástupcovia Scottovej spoločnosti taktiež neodpovedali.

„Dan je skvelý človek a som z oboch veľmi šťastný a nadšený,“ uviedol Jeff Bezos vo vyhlásení, ktoré pre Forbes pripravil hovorca Amazonu. (Toto bolo rovnaké vyhlásenie, ktoré poskytol pre Wall Street Journal, ktorý ako prvý informoval o manželstve Scotta a Jewetta).

Posledné verejné vyjadrenia Scottovej sa minulý rok pohybovali okolo jej darov vo výške 4,1 miliardy dolárov. Jej spoločnosť oznámila, že v roku 2020 poskytla dary charitatívnym a neziskovým organizáciám v celkovej hodnote 5,8 miliárd dolárov.

Článok pôvodne vyšiel na Forbes.com. Autorka Maggie McGrath píše pre Forbes o úspešných ženách, Kim Elsesser sa venuje kariére a rodovej rovnosti.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?