11. februára 2021

Čo môže byť romantickejšie ako večera pri sviečkach? Napríklad večera pri sviečkach pod morskou hladinou. Takýto netradičný zážitok ponúka rezort Huvafen Fushi na Maldivách. Horúce pohľady do očí partnera môžete striedať napríklad s podmorskými výjavmi. 

Reštaurácia sa nachádza osem metrov pod morskou hladinou v lagúne, ktorá obklopuje luxusný rezort Huvafen Fushi. Celý koncept reštaurácie je navrhnutý tak, aby vám ponúkol súkromný kulinársky pôžitok, či už pri raňajkách, alebo počas večere pri západe slnka. Môžete sa kochať tyrkysovým morom a životom v ňom iba štyri stupne od rovníka.

Pred vstupom do reštaurácie prejdete po móle cez lagúnu a od súkromnej večere vás delí už len niekoľko schodov, ktoré vás zavedú pod morskú hladinu. Tam na vás už čaká prestretý stôl s panoramatickým výhľadom na útes a bujarý podmorský život.

Po zotmení sa morská scenéria slabo osvetlí, aby ste mali lepší výhľad. Práve to je čas, kedy môžete spozorovať aj mnohé nočné tvory, fosforeskujúci planktón či koraly, ktoré svietia pod UV svetlom.

 

Reklama

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Huvafen Fushi (@huvafenfushi_maldives)

Počas večere sa dozviete niečo nové o programoch na záchranu koralových útesov a pozrieť si môžete aj nové prírastky, ktoré sa zrodili v miestnej „koralovej škôlke“.

Práve tento zážitok vás má uviesť do nezabudnuteľnej atmosféry na Maldivách, ktorú v nasledujúce dni iba umocníte, či už sa vydáte šnorchlovať alebo rovno potápať. Navyše v rezorte sa nachádza aj unikátne podmorské wellness centrum.

Každému po chuti

Za zmienku stojí aj samotná večera, ktorá je skutočným kulinárskym zážitkom. Menu je pripravené špeciálne podľa požiadaviek hostí, pričom o celkový dojem sa postará šéfkuchár spolu so someliérom, ktorý vám ponúkne víno spárované s vami vybranými delikatesami.

Tento zážitok si však môžete vychutnať aj v ďalších rezortoch na Maldivách. Napríklad na ostrove Rangali sa nachádza luxusný rezort Conrad Maldives s vychýrenou reštauráciou Ithaa Undersea.

Tá sa môže pochváliť titulom prvej podmorskej reštaurácie na svete, keďže svoje brány otvorila už v roku 2005. Nachádza sa päť metrov pod morskou hladinou a vyniká aj svojím dizajnom. Hostí vovedú do reštaurácie špirálovité schody priamo z móla a následne sa im naskytne výhľad na kupolovitý strop a podmorský život, ktorým prekypuje.

Rovnako stojí za zmienku podmorská reštaurácia Subsix v rezorte Niyama, ktorá doslova pláva na oceáne a na to, aby ste sa k nej dostali, musíte použiť motorový čln.

Aj zariadenie interiéru pripomína kráľovstvo Tritóna – zo stropu visia ustricové lastúry a celý dojem iba umocňujú kreslá v tvare lastúr. Do tejto reštaurácie môžete zavítať na raňajky, na príjemné podmorské posedenie pri obede či dokonca na nočné párty.

Nezabudnuteľné zážitky

Podobne jedinečný zážitok si pre vás prichystá aj rezort Hurawalhi Maldives, ktorý je určený len pre dospelých, s reštauráciou 5.8 Undersea Restaurant. Ako už naznačuje jej názov, jedlá servíruje 5,8 metra pod hladinou.

Pochváliť sa môže titulom najväčšej presklenej podmorskej reštaurácie, pričom servíruje päť- až sedemchodové ochutnávkové menu. V ponuke je napríklad údený homár s moussom z morských ježoviek a s beluga kaviárom.

Reklama

Poslednou z výnimočných možností je rezort Anantara Kihavah a jeho vychýrená podmorská reštaurácia SEA, ktorá je zas domovom prvej podmorskej vínnej pivnice. Jej špecialitou je dokonalé párovanie vín k raňajkovým, obedným i večerným menu, ktoré dovedna vytvárajú nezabudnuteľný gurmánsky zážitok.

Popritom môžete sledovať, ako okolo vás plávajú žraloky, korytnačky či tropické ryby. Maldivy ponúkajú zážitky, na ktoré v živote nezabudnete.

Pôvodne článok vyšiel na Forbes.com, jeho autorkou je prispievateľka Lauren Jade Hill, ktorá píše o cestovaní.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?