22. augusta 2021

Grécko a jeho ostrovy sú obľúbenou letnou destináciou slovenských turistov. Hoci krajinu od začiatku augusta sužujú požiare, stále sa dajú nájsť miesta, ktoré ničivý živel nezasiahol. Ak teda máte odvahu vyraziť na cestu, prípadne si nechávate dovolenku na pokojnejšie obdobie, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na „vysnívané miesta“, kde môžete oddychovať ďaleko od veľkých davov.

Mystique, Santorini

Foto: Mystique

Apartmány a vily Mystique sú „zabudované“ do útesov – žiadny z dláždených chodníkov nie je rovný viac ako pár metrov, potom sa z neho stanú schody. Vďaka vertikálnemu usporiadaniu celého komplexu má každá izba výhľad na sýtomodré vody egejskej kaldery.

Vzhľad izieb je decentný: majú vybielené steny a biele podlahy, zaoblené hrany na zárubniach a oblúkoch, vstavané stupienky. Ľanový textil a akcenty z dreva v záhlaví a lampách. Ak by vám nestačilo more, môžete relaxovať v hydromasážnej vani č vonkajšej vírivke.

Canaves Oia Epitome, Santorini

Foto: Canaves Oia Epitome

Pôvodný hotel Canaves Oia v centre mesta je jedným z turistických lákadiel Santorini. Jeho nová malá sestra je na pokojnom okraji mesta Oia, posadenom nad malebným rybárskym mestečkom Ammoudi.

Architektúra sa inšpirovala tradičnými kykladskými budovami, ktoré kombinujú prírodné a „zemité“ materiály s moderným dizajnom a štýlom. Je tu 24 obrovských izieb a k nim patria aj súkromné ​​nádvoria s bazénmi. Takže sa tu pokojne môžete opaľovať aj bez plaviek.

Reklama

Cavo Tagoo, Mykonos

Foto: Cavo Tagoo

Tento luxusný hotel sa nachádza v blízkosti mesta Mykonos a je postavený na prírodnom útese. Svetlé izby majú vnútorné a vonkajšie bazény alebo vírivky.

Od júla tu funguje pop-up reštaurácia medzinárodne známej japonskej značky Zuma. Stolovanie pod holým nebom sprevádza nádherný výhľad na prímorskú krajinu a západy slnka.

Santa Marina, Mykonos

Foto: Santa Marina

Tento hotel sa nachádza nad zálivom Ornos a ponúka 101 izieb a apartmánov a 13 viliek s dvoma až siedmimi spálňami. Vzhľad je moderný, prírodný a krásny a balkóny majú nádherný výhľad na Egejské more.

Rezort má jedinú súkromnú piesočnú pláž na ostrove a ponúka skvelé možnosti stravovania a bary, ako napríklad Buddha-Bar Beach a Mykonos Social, prvú reštauráciu šéfkuchára Jasona Athertona v Stredomorí.

Angsana Banyan Tree, Korfu

Foto: Ansgana Banyan Tree

Prvý európsky hotel ázijskej luxusnej siete je obkolesený zelenými horami a olivovníkmi. Otvoril v júni 2021 a ponúka 159 izieb a 37 víl s bazénmi.

S 360-stupňovým výhľadom na zátoku Benitses ponúkajú vily pocit autentického a súkromného domu na Korfu s pavilónmi, terakotovými strechami a súkromnými bazénmi.

Desať kilometrov od mesta Korfu a blízko historických atrakcií ako palác Achillion, hotel má aj štyri exkluzívne reštaurácie a sedem barov.

MarBella Elix, Parga

Foto: Marbella Elix

Najnovšia atrakcia päťhviezdičkovej MarBella Collection v Grécku. Mestečko Parga leží na hornatom iónskom pobreží, hotel je priamo na vrchu kopca porasteného borovicami.

Výhľady na ostrovy Paxos, Antipaxos a Korfu potešia najmä nadšencov prírody a outdooru, pláž Karavostasi zasa rekreantov. Uprostred krásnej zelene a olivovníkov sa dá bicyklovať, putovať prírodou alebo jednoducho zostať v Elixir Spa.

Aristide, Syros

Foto: Aristide Syros

Ďalší z nedávno otvorených hotelov. Aristide je vlastne rekonštruovaný palác v oblasti Vaporia v Hermoupolise na ostrove Syros, prehliadanom klenote v súostroví Kyklady.

Hotel kombinuje pôvodný sloh a súčasný dizajn do jedného celku. Tento palác má teraz deväť suit, galériu, dielňu pre umelcov a dva bary – záhradný a rooftop s pohľadom na more.

Autorky článku Ann Abel, bývalá redaktorka Forbes Life, Michelle Gross a Lauren Jade Hill, píšu na Forbes.com o cestovaní.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?