27. novembra 2021

Ani v roku 2021 sme sa predvianočnému lockdownu nevyhli. A keďže počasie teraz príliš nepraje ani aktivitám v prírode, mnohí z vás sa zabalia do deky a pustia sa do seriálového maratónu. Ak ešte nemáte svojho favorita, možno vám v rozhodovaní pomôžu tipy našich kolegov z Forbes Slovensko. Nájdete tu novinky aj zabudnuté kuriozity.  

Dark

odporúča Tereza Považanová, web editorka

Poznáte seriál Stranger Things? Ak nie, odporúčam. A ak sa vám páčil, tento si pravdepodobne zamilujete tiež. No musíte byť aspoň čiastočným fanúšikom mysterióznych, sci-fi a krimipríbehov. Pripravte sa na nespútanú jazdu v čase a priestore.

Zrejme sa občas stratíte, ale nezúfajte. Nakoniec sa všetko vyjasní. Príbeh sa začína zmiznutím chlapca v dovtedy pokojnom mestečku Winden. Vyšetrovanie sa zamotáva ešte viac vo chvíli, keď si Ulrich všimne súvislosti s podobnou udalosťou spred 30 rokov.

Temnota seriálu Dark je ešte znásobená, ak ho pozeráte v originálnom znení, teda v nemčine (aj keď nemecký jazyk neovládate, určite pozerajte v origináli s titulkami). „Nicht nur die Vergangenheit beeinflusst die Zukunft, sondern auch die Zukunft die Vergangenheit.“

Reklama

Dostupné na: Netflix

The Morning Show

odporúča Martina Jurinová, redaktorka Forbesu

Seriál The Morning Show sa venuje téme sexuálneho zneužívania na pracovisku. Odohráva sa na pôde celonárodnej televíznej siete v rámci jej spravodajského oddelenia. Hlavné herecké hviezdy seriálu sú Jennifer Aniston a Reese Whitherspoon. Ak naň zareagujete podobne ako ja, budete ho milovať a nenávidieť zároveň. 

Prečo nenávidieť? Občas sa v ňom preháňa až príliš – a to vôbec nehovorím o extrémoch hnutia MeeToo, ale o aure takmer celoplanetárnej dôležitosti osudov hlavných postáv v niektorých situáciách. Odporúčam ho preto, že hlavná téma je aktuálna a vôbec nie je spracovaná čiernobielo.

Dostupné na: Apple TV

Tiny House Nation

odporúča Adriána Heglasová, head of online

Ak vás baví čokoľvek, čo sa týka bývania, potom si nenechajte ujsť americký realitný seriál Tiny House Nation. Uvidíte, že aj do tých najmenších priestorov sa zmestí skutočne veľa, chce to len zručného a vynaliezavého remeselníka.

Seriál je kombináciou zaujímavých nápadov na zariadenie bývania, osudmi ľudí, ktorí sa chceli či museli presťahovať do malinkého domova, a (ne)ochotou účinkujúcich zbaviť sa množstva svojich vecí.

Dostupné na: Netflix

Ted Lasso

odporúča Martina Jurinová, redaktorka Forbesu

Toto nie je žiadna novinka, ale ak ste seriál ešte nevideli, hor sa do toho. Tréner mládežníckeho tímu amerického futbalu Ted Lasso sa zhodou rôznych okolností stane trénerom prvoligového anglického futbalového tímu FC Richmond. Ted tento „job“ získal, hoci o tomto športe nemá ani poňatia. 

Najala ho ex-manželka bývalého prezidenta tímu, ktorá sa snaží potopiť svoj vlastný klub len preto, že jej exmanžel ho mal vždy radšej radšej než ju (a teraz si navyše našiel novú, oveľa mladšiu frajerku). Toľko základná zápletka. Toto je komediálny seriál, na ktorom sa poriadne nasmejete. Navyše je zo športového prostredia a … futbal je naj!

Dostupné na: Apple TV

Reklama

Maid 

odporúča Michaela Kupčíková, happiness manager

Príbeh o žene, ktorá zažíva doma psychické týranie, nemá peniaze, prácu, no napriek tomu sa rozhodne odísť spolu so svojou dcérou a začať nový život. Seriál je v podstate o prekážkach, ktoré absolvuje na svojej ceste za získaním plnej starostlivosti o dcéru. Séria naozaj otvára oči a robí osvetu o domácom násilí.

Dostupné na: Netflix

Spy

odporúča Michaela Kupčíková, happiness manager

Ak máte radi politicko-historické seriály, tak si prídete na svoje. Spy je dráma založená na skutočných udalostiach a interpretuje život izraelského špióna, ktorý sa v 60. rokoch infiltroval do prostredia najvyšších kruhov sýrskej vlády a dokonca sa stal blízkym dôverníkom budúceho prezidenta.

Hlavnú úlohu stvárňuje Sacha Baron Cohen, ktorého mnohí poznajú ako komika. Ja som si ho najskôr nevedela predstaviť vo vážnej úlohe, ale musím povedať, že ma veľmi prekvapil. Jeho herecký výkon v tomto seriáli bol naozaj excelentný. Ako bonus je napínavý dej a rozšírenie obzorov v oblasti histórie.

Dostupné na: Netflix

Dark Tourist

odporúča Simona Gulisová, redaktorka

Ak sa vám veľmi cnie za cestovaním, no nie ste nadšencom komerčných pláží či hotelových rezortov, miniséria Dark Tourist vás v sprievode novinára Davida Farriera zavedie na najpodivnejšie miesta na svete. Vďaka návštevám zakázanej časti Fukušimy či kmeňov oddaných voodoo dostanete vierohodný obraz toho, čo je fenomén „dark tourism“.

Dostupné na: Netflix

Don’t F**k With Cats

odporúča Martina Janičinová, event manažérka

Dokument o psychicky narušenom jedincovi, ktorý na Youtube zavesil video, v ktorom zabil dve mačiatka. Jeho identitu sa snažia vypátrať mnohí náhodní jedinci z internetu, neskôr sa do pátrania zapojí aj polícia. Tá napokon zisťuje, že dotyčný mal na svedomí aj iný drastický skutok.

Miniséria je obrazom snahy neznámych ľudí vyhľadať a priviesť k spravodlivosti človeka za to, čo urobil, pretože to nebolo správne. Vznikne komunita, ktorej členovia sa nikdy nevideli, nepoznajú sa, ale majú jeden spoločný cieľ. Spája ich len zhnusenie z jeho činu a internet.

Dostupné na: Netflix

It’s Always Sunny in Philadelphia 

odporúča Milan Čupka, redaktor

Keď sa tvorcu seriálu a zároveň jedného z jeho hlavných hrdinov Roba McElhenneyho pýtali, čo bolo jeho námetom, povedal, že vytvoril anti-Priateľov. Kým v sérii Friends sa kamaráti neškodne podpichujú, no v ťažkých chvíľach sa podržia, hrdinovia Sunny, piati majitelia baru, sú v každom momente pripravení jeden druhého podraziť.

Pozrite si aspoň siedmu epizódu deviatej série, v ktorej sa pätica zo strachu pred vírusom (chrípky) zamkne v bare. Do lockdownu ideálne! Sunny je inak najdlhšie vysielaný americký komediálny seriál a najnovšia 15. séria má premiéru 1. decembra.

Dostupné na: Hulu, FXX

Rick and Morty

odporúča Broňa Molnárová, špecialistka na online marketing

Kto pozná, pozná. A kto nepozná, toho nepoteším, pretože toto sa naozaj nedá opísať. Musí vám stačiť zvedavosť odhaliť, čo do čerta môže byť to „Wubba lubba dub dub!“

Dostupné na: HBO Go

Behind Her Eyes

odporúča Maja Stańczyková, web editorka

Niekoľkokrát som videla seriál Narcos, páčili sa mi aj niektoré diely Handmaids Tale (pochvala za soundtrack) a doslova hltám prírodopisné a cestovateľské dokumenty, najmä tie so sirom Davidom Attenboroughom. Bola som zvedavá aj na nového Dextera, zatiaľ však mám z neho zmiešané pocity.

Z tohtoročných noviniek ma najviac zaujala miniséria Behind Her Eyes s uhrančivou Eve Hewson (dcérou Bona Voxa). Spočiatku to vyzerá ako vzťahová psychologická dráma, no postupne sa mení na mysteriózny triler s prekvapivým záverom.

Dostupné na: Netflix

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?