Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
3. decembra 2021

Podľa Milana Božika, CEO spoločnosti CRYPTON DIGITAL, je dnes kryptomenový svet dostupný pre každého. 

Rok 2021 bol pre kryptomeny významným míľnikom. Celková trhová kapitalizácia kryptomien dosiahla hodnotu tri bilióny dolárov. Bitcoin vyrástol na 67-tisíc dolárov a stúpajú aj ďalšie kryptomeny. 

Trh kryptomien rástol závratnou rýchlosťou 

Bitcoin vzrástol na nové, historicky najvyššie ceny a kryptomeny čoraz častejšie nakupujú aj veľké firmy. Raketovo rástol záujem ľudí, už nie iba investorov a podnikateľov, ale aj bežnej populácie, od Elona Muska po mladých študentov. Počet bitcoinových adries v sieti blockchain vzrástol za posledný rok z 56 miliónov na dnešných 79 miliónov bitcoinových adries. „Dôvodom obrovského záujmu je aj fakt, že kryptomeny sú k ľuďom bližšie ako kedykoľvek predtým a kúpiť si ich je jednoduché,“ hovorí Milan Božik.

Produktové portfólio rastie 

Fintechová spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE pôsobí na Slovensku viac ako štyri roky a má vyše 10-tisíc klientov. Umožňuje bezpečné možnosti nákupu a používania kryptomien tak, aby mohli profitovať na kryptomenovom trhu. „Naše automatizované systémy ľuďom šetria čas a zarábajú,“ vysvetľuje Božik. Spoločnosť pracuje výlučne s najkvalitnejšími kryptomenami. Neustále rozširuje produktové portfólio, aktuálne má šesť kryptomenových stratégií určených klientom. „Najzásadnejšie rozdiely medzi stratégiami sú v tom, čomu klient dôveruje a akú mieru rizika si vyberie,“ dodáva.

Vytvárajú novú stratégiu

Prostredníctvom HODL INDEX má tak každý možnosť nakúpiť si kryptomenové portfólio, a to jednorazovo alebo pravidelne. „Aj tu je systém nastavený pre každého. Niekto si môže odkladať jednorazovo, iný pravidelne každý mesiac už od 50 eur,“ dopĺňa.

Podľa neho je najistejšou voľbou portfólio TOP 10 alebo ALT 10. „Stratégia TOP 10 obsahuje prvých desať najlepších kryptomien vrátane bitcoinu a ALT 10 je s najlepšími alternatívnymi kryptomenami bez bitcoinu,“ opisuje Božik. Vyšší zisk s vyššou mierou rizika zase prinášajú projekty v portfóliách PLATFORM 10 Aggressive alebo CRYPTON10 Dynamic. „Očakávame však, že aj tie do pár mesiacov prekoná novinka, ktorú pripravujeme,“ dodáva.

Ide o novú stratégiu programu Hodl Index – Metaverse10. Táto stratégia nadväzuje na zámer spoločnosti Meta (bývalý Facebook) vytvoriť 3D virtuálne prostredie internetu. Stratégia bude obsahovať desať kryptomenových projektov v oblasti Metaverse. „Aj keď sa to môže zdať rizikovejšie, takéto stratégie majú obrovský potenciál,“ uzatvára Božik.