25. februára 2021

V rebríčku najúspešnejších reklám YouTube Ads Leaderboard uspeli reklamy so silným hudobným motívom a známymi tvárami z televíznych obrazoviek. V pandemickom roku 2020 sa najväčšej popularite spomedzi slovenských reklám tešili tancujúce škrečky Dedolesa. 

„Tentokrát stavili kreatívci na vtip, animácie, emócie, silný príbeh a hudbu. Až 95 % reklám na YouTube je prehrávaných so zvukom, a preto je nutné pri tvorbe kampane myslieť aj na zvukový sprievod, pretože správne zvolená hudba dokáže diváka pri reklame udržať,“ komentuje tohtoročné výsledky Petr Houzar, obchodný riaditeľ YouTubu pre Českú republiku a Slovensko.

Čo prezradil o reklamnej stratégii víťaz rebríčka?

„Hľadali sme výrazný komunikačný koncept, ktorý po prvé dokáže dobre odprezentovať naše produkty, po druhé zdramatizuje ich veselosť a po tretie vytvorí jedinečné znaky typické pre Dedoles. Hlavným cieľom bolo zvýšiť povedomie o značke Dedoles,“ objasňuje Richard Mareček, Head of Brand Strategy v spoločnosti Dedoles.

Reklama

Metodológia:

Vyhodnotenie najúspešnejších reklamných kampaní na slovenskom YouTube prebieha v súlade s globálnymi kritériami YouTube Ads Leaderboard. Finálne poradie je zostavené na základe algoritmu, ktorý zohľadňuje počet videní, mieru organického zhliadnutia videa voči všetkým zhliadnutiam, mieru interakcie (palce či zdieľanie), čas strávený sledovaním videa a podobne.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?