Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
26. mája 2020

Prémiové modely motorola edge+ a motorola edge ponúknu rýchlejšie prehliadanie, sťahovanie dát, ostrejšie fotografie a videá, hlasnejší zvuk a dlhšiu výdrž s väčšou batériou.

Vysoká rýchlosť znamená plynulé prehliadanie internetových stránok, sťahovanie množstva dát naraz, prezeranie videí a hranie hier bez „sekania“. Pri modeli motorola edge+  ide o najpokročilejší procesor na svete s najvyšším výkonom. Rýchle pripojenie zabezpečuje inovatívna 5G anténa a nový štandard Wi-Fi 6, operačná pamäť 12 GB zas udržuje plynulý chod smartfónu pri nízkej spotrebe energie. Aby jej bolo skutočne dosť, má zabudovanú najväčšiu batériu pri 5G telefónoch na trhu, takže vydrží až dva celé dni používania.

Zdroj foto: Archív značky

Displej s miliardou farieb

Model prekvapí tiež svojím novým Edge displejom s takmer 90-stupňovým zahnutím, roztiahnutým na 6,7 palca. Zakrivená obrazovka s pomerom strán 21:9, ako v kine, ponúka dokonalý obraz, ale aj optimálny rozmer pre pohodlné ovládanie jednou rukou. K dynamickej kvalite obrazu prispieva špičková technológia HDR10+, vysoká obnovovacia frekvencia 90Hz a schopnosť  zobraziť miliardu odtieňov farieb. Zahnuté okraje zobrazia stav batérie, prichádzajúce hovory či budíky, no využijete ich aj pri konzolovom hraní hier so štyrmi prstami v novej aplikácii Moto Game time. 

Zdroj foto: Archív značky

Fotoaparát šliape na päty zrkadlovkám

Pre užívateľov bude určite zaujímavý systém troch fotoaparátov, ktorý sa veľmi blíži ku kvalite profesionálnych zrkadloviek. Fotoaparát má najvyššie možné rozlíšenie 108 megapixelov a fyzicky je dnes najväčším senzorom na trhu. Tvorcov obsahu poteší nahrávanie plynulých videí vo vysokom rozlíšení až do 6K. Ich stabilizácia kompenzuje rozmazanie pohybu, zmenu zaostrenia, pracuje s korekciou horizontu, vďaka čomu bude vaše video pri nahrávaní plynulé a stabilné a vylepšuje kvalitu videa pri slabom osvetlení. Aby znela hudba, videá a telefónne hovory hlasnejšie a jasnejšie, motorola edge+ má najvýkonnejšie stereofónne reproduktory od spoločnosti Waves, ktoré boli doteraz v telefónoch použité.

Model je postavený na platforme Android™ 10, vylepšuje ho však Motorola nadstavba My UX, ktorá umožňuje používateľom prispôsobiť si zážitok i ovládanie. Môžete zapnúť baterku jednoduchým seknutím, spustiť kameru pokrútením zápästia, vytvoriť vlastné pokročilé ovládacie prvky alebo  vlastné motívy z rôznych fontov, farieb, tvarov ikon a animácií snímačov odtlačkov prstov.  Rodinu smartfónov dopĺňa aj cenovo dostupnejší model motorola edge s väčšinou benefitov, ako ponúka „pluska“.

Zdroj foto: Archív značky