3. februára 2021

Mesto Aspen je preslávené lyžovaním, hudobným festivalom a množstvom exkluzívnych nehnuteľností. V tejto vrcholovej lige je prvý medzi rovnými takzvaný Peak House, najvyšší dom v oblasti Red Mountain. Na trhu sa teraz objavil prvýkrát po 20 rokoch a jeho cena je 49,5 milióna dolárov.

„Nič vyššie sa tu nepostaví. Tento dom je doslova ‚kráľom kopca‘,“ hovorí Krista Klees, výkonná viceprezidentka a maklérka spoločnosti Slifer Smith & Frampton Real Estate, ktorá ponúka túto unikátnu nehnuteľnosť spoločne s obchodným zástupcom Newtonom Bartleym.

Luxusný dom s bazénom leží vysoko v horách na vrchole Red Mountain. Foto: Slifer Smith & Franpton Real Estate

Slifer Smith & Frampton je zakladajúcim členom exkluzívneho konzorcia realitných spoločností Forbes Global Properties. Členské maklérske spoločnosti sú etablovanými lídrami na svojich miestnych trhoch s luxusnými nehnuteľnosťami a majú kancelárie vo viac ako 75 lokalitách v USA, v Ázii a v Európe.

Tri krby a ručne vyrezávané borovicové schodiská

„Toto je jedna z troch nehnuteľností, ktoré sú v ponuke na predaj v cenovej hladine viac ako 30 miliónov dolárov,“ hovorí Bartley. „Aspen sa mení. Odkedy je tu korona, veľa domov v lokalite, ktoré boli predtým sezónnymi, sa stali pre ich vlastníkov primárnym bydliskom. Títo ľudia pracujú buď na diaľku, alebo (rovnako ako mnohí obyvatelia Aspenu) nemusia pracovať vôbec.“

Vo vnútornom bazéne s preskleným stropom sa aj v horách budete cítiť ako vládca Stredomoria. Foto: Slifer Smith & Franpton Real Estate

Dom Peak House postavil v roku 1993 Joe Zanin, ktorý je považovaný za jedného z najlepších staviteľov v Aspene. Jeho zručnosť je evidentná – od svetelnej drámy, ktorú ponúka krytý bazén, až po stúpajúce krovy z borovice vo veľkolepom spoločenskom salóne. K tomuto veľkému domu sa hodí interiér, ktorý vytvoril renomovaný dizajnér David Easton (zomrel v októbri minulého roku). Easton bol známy neoklasickým štýlom a ten je viditeľný aj v Peak House. Tí, ktorým sa vybavenie domu páči, sa môžu nasťahovať rýchlo – väčšina nábytku je totiž zahrnutá v predajnej cene.

Reklama
Spoločenský salón v borovicovom šate. Foto: Slifer Smith & Franpton Real Estate

„Je to výnimočný dom,“ hovorí Krista Klees. „Strop v spoločenskej miestnosti má výšku 10 metrov. Schodiská vedúce ku krbu sú ručne vyrezávané. V dome nechýba úzky plavecký bazén, ktorý môžete prekryť a vytvoriť tak ďalší priestor na zábavu.“

Nádych prírody aj turizmu

Sídlo, ktoré sa nachádza na pozemku s rozlohou 1,1 hektára, ponúka obytnú plochu 1 780 štvorcových metrov. Je tu päť spální, sedem kúpeľní, k dispozícii sú aj tri plynové krby, garáž pre štyri autá, výťah, bezpečnostný systém, terénne úpravy, veľká práčovňa a všemožné vybavenie, ktoré si náročný majiteľ domu môže priať.

Dom v Aspene ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu. Foto: Slifer Smith & Franpton Real Estate

Z domu majú jeho obyvatelia výhľady na všetky štyri známe lyžiarske oblasti v Aspene: od Aspen Mountain cez Aspen Highlands, Buttermilk až po Snowmass. Upravené záhrady majú priame napojenie na rozsiahlu sieť turistických chodníkov. Navyše má skvelú polohu, ktorá jeho obyvateľom umožňuje využívať množstvo rekreačných príležitostí v Aspene.

Článok vyšiel na webe amerického Forbesu. Autorkou je Regina Cole, ktorá píše o realitách.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?