22. marca 2021

Do impéria manželov Zuzany a Jannisa Samarasovcov, ktoré tvorí okrem producenta známeho nealkoholického nápoja Kofola aj sieť freshbarov Ugo či bylinkové čaje Leros, pribudne aj ekodrogéria.

Samarasovci získali totiž tretinový podiel v spoločnosti Tierra Verde, českom výrobcovi drogérie, kozmetiky a ďalších výrobkov pre ekologickú domácnosť. Jej obrat za rok 2020 dosiahol sto miliónov českých korún.

Menšinový podiel súčasne získal aj Jan Čillík, dlhoročný člen Tierra Verde a v súčasnosti jej CEO zodpovedný za prevádzkovú časť firmy. Pôvodní spolumajitelia Martin Dokoupil a Tibor Schätzel zostávajú naďalej spoločníkmi a rovnako ako Samarasovci vlastnia približne tretinový podiel. Zakladateľka značky Nataša Foltánová firmu opustila.

„Som rád, že sme s mojou ženou dostali príležitosť spolupodieľať sa na príbehu Tierry. Je to skvelá firma s veľmi dobrým tímom a krásnymi výrobkami,“ vyhlásil Jannis Samaras.

„Kiežby viac firiem malo podobnú filozofiu a ciele. Sú pre mňa inšpiráciou. Ekológia, udržateľnosť a cirkulárna ekonomika sú témy, ktoré riešim každý deň. Ale prvý raz mám šancu zažiť firmu, ktorá ma vo svojej DNA tieto hodnoty od samého začiatku,“ dodal Samaras.

Reklama

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tierra Verde cz/sk (@tierraverde.cz.sk)

Vstup manželov Samarasovcov nemá nijako zmeniť chod ani smerovanie firmy. Za komerčnú časť bude naďalej zodpovedný Rostislav Brzobohatý a za prevádzku Jan Čillík.

„Výrobky Tierry sú mi blízke. Je to pár rokov, čo si ma získali. Bolo to v období, keď ma začalo veľmi zaujímať, čo si dám na pokožku alebo čím čistím domácnosť a čo následne po upratovaní vylejem do prírody. Celkom sa mi v živote darí počúvať svoje pocity. A dobrý pocit z používania týchto výrobkov je pre mňa dôležitý. Preto mám radosť, že môžem svojimi postojmi a myšlienkami prispieť k rozvoju tejto firmy,“ približuje Zuzana Samaras.

Začínali s mydlovými orechmi

Tierra Verde vznikla v roku 2008, začínala s predajom mydlových orechov na pranie. Odvtedy portfólio výrazne rozšírila, dnes ponúka produkty na pranie či upratovanie, ale aj na riad. Vlani vstúpila na kozmetický trh s novým radom šampónov, mydiel a sprchových gélov.

Ponúka produkty aj pre zero waste domácnosť a nechýbajú ani výrobky z recyklovaných materiálov. V roku 2017 spoločnosť uviedla na trh koncept bezobalových predajní, ktoré sú teraz pre zákazníkov dostupné na viac než troch stovkách miest v Česku a na Slovensku.

„Som rád, že vo chvíli, keď sme riešili majiteľskú štruktúru, ozvali sa práve Zuzka s Jannisom. Okrem iného naši dlhoroční zákazníci a fanúšikovia produktov Tierra Verde. Sú to ľudia, ktorí nielen zdieľajú, ale aj žijú naše hodnoty. Teším sa, že budeme mať k dispozícii nielen Jannisove podnikateľské skúsenosti, ale tiež Zuzaninu múdrosť a kreativitu,“ povedal súčasný spolumajiteľ Martin Dokoupil.

Článok vyšiel na Forbes.cz, autorkou je redaktorka českého Forbesu Michaela Černá. 

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?