Hľadáte tip na knihu?

Pozrite si prehľad kníh, ktoré vám odporúča Forbes Slovensko.

Okrem vydávania magazínu Forbes Slovensko, tvorby obsahu na náš web forbes.sk a organizovania výnimočných podujatí sme sa rozhodli uviesť na trh aj knihy. Podarilo sa nám vydať 1. autorskú knihu z dielne Forbes – Nevyhorení, švédsky bestseller od Andersa Hansena – Dobehni svoj mozog, či autobiografiu Eltona Johna: JA –  Prvý a jediný životopis.

Veríme, že si medzi knižkami nájdete tú svoju. Objednajte si ju online a doručíme vám ju až k vám domov. Prajeme inšpiratívne čítanie!

Knihy v ponuke

-10 % JA

JA

Elton John
17,82 EUR
19,80 EUR
-10 % Nevyhorení

Nevyhorení

Lucia Okša a Zuzana Matuščáková
17,82 EUR
19,80 EUR

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám na predplatne@forbes.sk alebo nám zavolajte na +421 918 906 261.

JA

Elton John

Prvý a jediný životopis Eltona Johna v slovenčine.

Elton John je trvalo najúspešnejší spevák a pesničkár všetkých čias. Jeho život je výnimočný – za svojich (zatiaľ) sedem desaťročí zažil plno neuveriteľných triumfov a pádov. V knihe sa s jemu vlastnou úprimnosťou delí o svoj príbeh – o každý komický či srdcervúci moment.

Odhaľuje nám pravdu o svojom detstve strávenom na londýnskom predmestí Pinner a svojom zložitom vzťahu s rodičmi. O tom, ako bol Elton John, vlastným menom Reginald Dwight, najprv ostýchavým chlapcom s nereálnymi snami o hviezdnej popovej kariére. V dvadsiatich troch rokoch odohral pred prekvapeným publikom v Amerike svoj prvý koncert. Na scénu vyšiel Elton John v žltých nohaviciach, ktoré viseli na trakoch, v tričku so vzorom americkej vlajky a v čižmách s krídelkami, a svet už nikdy nebol ako predtým.

Životopis Ja je plný dramatických udalostí, od raných neúspešných hudobných pokusov s textárskym partnerom Berniem Taupinom až po momenty, kedy sa to Eltonovi už ako hitparádovej superhviezde všetko vymyká spod kontroly. Od priateľstiev s Freddiem Mercurym a Georgom Michaelom až k tancovaniu diska s britskou kráľovnou, od pokusov o samovraždu až po tajnú drogovú závislosť, v zovretí ktorej zotrvával vyše desať rokov.

Elton píše dojímavo a silno o tom, ako sa z neho stal abstinent a ako založil svoju nadáciu pre boj s AIDS. Opisuje, ako našiel skutočnú lásku s Davidom Furnishom, ako trávil dovolenky s Versacem a ako spieval na pohrebe princeznej Diany. A opisuje chvíľu, keď si uvedomí, že chce byť otcom, a jeho život sa opäť raz zmení.

Veselo vtipná, zábavná a miestami hlboko dojemná životopisná kniha Ja vás vezme na intímnu cestu so žijúcou legendou.

Počet strán:
344
Formát:
153 x 233 mm
17,82 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Nevyhorení

Lucia Okša a Zuzana Matuščáková

Kniha z dielne Forbes prináša 21 skutočných príbehov ľudí zo Slovenska, ktorí vyhoreli, no podarilo sa im nájsť novú iskru v ich životoch. Okrem príbehov obsahuje aj mnoho štatistík a vedeckých poznatkov o vyhorení v rôznych profesiách.

Kniha je koncipovaná ako umelecké dielo, ktorého obálku tvorí kaligrafia od kaligrafa Ruda Letka, a špeciálne písmo z dielne Ondreja Jóba. Vnútri je ilustrovaná pútavými akvarelovými ilustráciam, ich autorkou je ilustrátorka Tina Minor.

Počet strán:
216
Formát:
170x240 mm
17,82 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať

Dobehni svoj mozog

Anders Hansen

Ak chcete byť odolnejší voči stresu, zlepšiť si pamäť a mať kreativitu na maxime, mali by ste cvičiť. Výskum ukazuje, že pravidelné cvičenie stimuluje mozog viac ako sudoku, krížovky a výživové doplnky dohromady.

Švédsky bestseller Dobehni svoj Mozog (450 000 predaných výtlačkov, preložený do 14 jazykov) od renomovaného psychiatra a “brain bloggera” Andersa Hansena vám povie ako zabrániť starnutiu vášho mozgu a žiť tak lepší a spokojnejší život.

Počet strán:
256
Formát:
148 x 210 mm
10,69 EUR vrátane DPH a poštovného
Objednať