19. augusta 2021

Túžite niekam vyraziť, no na dlhšiu dovolenku nemáte čas? Vybrali sme pre vás päť tipov, kam sa vybrať na dva dni. Aj takýto krátky výlet môže náš mozog o poznanie zregenerovať. Máme niečo pre milovníkov prírody aj luxusu, pre tých, ktorí túžia po relaxe v termálnej vode aj pre romantikov. 

Strávte noc v komnatách

Návšteva slovenských hradov či zámkov nie je len o prechádzkach po ruinách či starobylých hradbách. V našich končinách je množstvo zrekonštruovaných kaštieľov či zámkov, ktoré svojim návštevníkom okrem prehliadky ponúkajú aj ubytovanie, niektoré z nich fungujú ako romantické hotely.

Medzi ne patrí napríklad Chateau Grand Castle v Liptovskom Hrádku, ktorý sa nachádza v blízkosti ruín niekdajšieho hradu, takže ubytovanie v ňom prináša aj historický nádych.

Alebo sa ubytujte v komnatách Hotela Grand Vígľaš, z ktorého sa môžete po výdatnom spánku a raňajkách vybrať na neďaleký Zvolenský zámok, obdivovať pamiatky v Hronseku alebo si dopriať nezabudnuteľnú cestu Čiernohronskou železnicou.

 

Reklama
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chateau GrandCastle (@chateaugrandcastle)

Užite si mestské kúpele

Maďarská metropola ponúka viacero legendárnych kúpeľov a wellness zariadení. Nie nadarmo sa o Budapešti hovorí, že je hlavným kúpeľným mestom Európy, ponúka totiž až 120 termálnych prameňov.

Za všetky sa dajú spomenúť napríklad termálne kúpele Széchenyi, ktoré patria k najväčším kúpeľným komplexom v Európe, kráľovské kúpele Király či kúpele Rudas, ktoré v Budapešti stoja už od 16. storočia.

Pozorujte nočnú oblohu

Hoci hlavný roj Perzeíd už síce máme za sebou, no na letnej oblohe je stále čo pozorovať. A keď tento zážitok spojíte s netradičným kempovaním, môže to byť príjemná minidovolenka.

Aj na Slovensku existuje niekoľko miest, kde sa dá takáto nezabudnuteľná noc zažiť. Napríklad v típí s výhľadom na Malé Karpaty v obci Lubina. Vybrať sa však môžete napríklad aj na Farmu pod Poľanou, ktorá ponúka karavanové aj stanové miesta či na farmu u Felixov v obci Horné Mladonice.

Vyberte sa pozorovať hviezdy, kým nám ešte praje počasie. Ilustračné foto: Pexels

Zoberte deti na gazdovský dvor

Vidiecky turizmus si nachádza čoraz viac fanúšikov. Väčšinou ho vyhľadávajú rodičia, ktorí chcú život na farme priblížiť svojim deťom. No aj ľudia, ktorým život v meste prerástol cez hlavu a potrebujú pri starostlivosti o zvieratá „vypnúť“.

V Novom Tekove môžete napríklad navštíviť Ranč u Bobiho, kde máte na výber rôzne možnosti pobytov. Môžete si tu zajazdiť na koni alebo si vybrať voľnočasové aktivity na gazdovskom dvore.

Pod Spišským hradom a neďaleko prírodnej rezervácie Dreveník sa zasa nachádza agrofarma Ranč F&A&H. Naučiť sa tu môžete jazdiť na koni, v ponuke sú aj výlety kočom (v zime aj saňami ťahanými koňmi), vybrať sa do lesa na lesné plody a huby a pohostia vás tu špecialitami z vlastnej farmy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ranch F&H (@ranchfah)

Reklama

Zdolajte vrch Heukuppe

Na záver ešte jeden zahraničný tip: Pohorie Rax a vrch Heukuppe je jedným z najnavštevovanejších a najkrajších rakúskych pohorí a nachádza sa len dve hodiny od Bratislavy. Aj keď môže ísť aj o jednodňový výlet, ubytovanie sa dá zabezpečiť na chate Karl-Ludwig Haus, ktorá podľa návštevníkov ponúka nadštandardné služby horských chát.

Trasa nie je príliš náročná, no vyžaduje si nejaké skúsenosti s turistikou, za ideálnych podmienok sa dá zvládnuť za približne šesť hodín, so vzdialenosťou 12 kilometrov a stúpaním 1364 metrov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa aussie Paul Anka 🎀 (@dogwanderer)


Text je súčasťou série článkov, ktorá prináša praktické tipy a rady, ako si čo najviac užiť toto leto.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?