16. októbra 2019

Kadernícka zručnosť a kreativita v ponímaní tohto bratislavského salónu presahuje aj mimo kaderníckeho kresla. Dôraz na spokojnosť klientov, špičkový personál, osobitý štýl, ale aj prienik s umeleckou scénou, dokazuje, že KDRKO sa stáva súčasťou života ľudí, ktorí radi inšpirujú a sú inšpirovaní. 

Odlišnosť vo filozofii aj v detailoch

valiga-kdrko
Jakub Valiga, zakladateľ kaderníctva KDRKO. Foto: archív KDRKO

Základom úspechu každej značky je, ak sa jej podarí dostatočne odlíšiť od konkurencie. Keď v roku 2014 KDRKO vznikalo, Jakub Valiga nemal v tomto biznise skúsenosti. Od začiatku však vedel, že chce vybudovať kaderníctvo, ktoré nebude stáť na značke a sláve jednotlivca, ale na profesionálnom a zohratom kolektíve, ktorý sa stále zlepšuje a učí od najlepších. Mentorom pre celé KDRKO sa stal Štefan Rálbovský, ktorý momentálne pôsobí v Holandsku a spolupracoval napríklad so Jean Paul Gaultierom. Zákazníci môžu mať istotu, že latku kvality nastavil na najvyšší stupeň. 

„Udržať konštantne vysokú kvalitu služieb je pre nás podmienkou ďalšieho vývoja KDRKA. Bez školení nie je zamestnanec informovaný, nevzdeláva sa a teda nenapreduje. Stagnáciu si koncept, akým je náš, nemôže dovoliť,” vysvetľuje Jakub.

Foto: archív KDRKO

Postupne k značke pritiahol celú komunitu inšpiratívnych ľudí, s ktorou pravidelne pripravuje kreatívne projekty. Pracovné oblečenie navrhla slovenská dizajnérska značka Buffet, vlasové editorály nafotili známe mená ako Jakub Klimo, Aleš Vojtášek, Peter Spurný či Mafin a na najnovšom spolupracujú s Nicole Lieskovskou. Interiér aj identita značky vznikli pod taktovkou architektov JaOnMi. 

kdrko
KDRKO. Foto: Martin Tiso

Kvalitné kaderníctvo nemôže fungovať bez kvalitnej vlasovej kozmetiky, na ktorej si KDRKO rozhodne dáva záležať. „Značka Kevin Murphy sa stala prirodzenou voľbou. Obaly sú recyklovateľné, všetko je na prírodnej báze, bez sulfátov a parabénov. Produkty nie sú testované na zvieratách a aj balenia sú veľmi pútavé a hravé,” dodáva. 

kdrko
Foto: Aleš Vojtášek

Silný marketing

Úspešná značka sa buduje ťažko, pokiaľ vás nie je pravidelne vidieť. Komunikácia je dôležitá, no ešte dôležitejšie je byť aj naživo medzi ľuďmi.

Tím KDRKA sa pravidelne zúčastňuje Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a spolupracuje na kampaniach Nehera. Podporu slovenského dizajnu a mladých talentov naposledy potvrdilo participáciou na projektoch Slovak Fashion Council a absolventskej prehliadky Ateliéru 343. KDRKO pravidelne vydáva lookbook, kde mapuje všetky svoje aktivity a úspechy.

kdrko-kadernictvo
Foto: Mafin

„Spolupráce sú pre nás forma prezentácie. Chceme ukázať, že kadernícky obor u nás nezačína a nekončí v kresle. Je to kreatívny proces, kde sa má kaderník hrať a prinášať nový vietor. Opäť je to o hodnote navyše a nadviazaní komunikácie aj cez iný, povedzme umeleckejší kanál.”

Pridanú hodnotu pre klientov dotvára aj príjemné prostredie inšpirované Londýnom, kvalitný tím, výber kozmetiky a ďalšie detaily spojené s chuťou robiť niečo, čo ľudí baví. “Pritom sa neberieme tak vážne a dobrý pocit potom prechádza aj na klientov,” dodáva. 

Medzinárodná budúcnosť

Jakub Valiga by v budúcnosti KDRKO rád posunul do Českej republiky. „Je to veľký trh a verím, že máme potenciál, ktorý vieme využiť aj v Brne alebo Prahe,” hovorí. Čaká ešte na vhodné priestory, na ktorých si značka veľmi zakladá. Prostredníctvom franšíz chce KDRKO ďalej rozvíjať a budovať silný brand. Základom franšízy sú vysoké nároky na kvalitu služieb, no na druhej strane je to pre talentovaných kaderníkov možnosť, ako riadiť vlastné kaderníctvo a zároveň mať pri rozbehu výhodu silnej značky.