24. februára 2021

Viceprezidentka USA podpísala zmluvu o predaji svojho bytu v štýle lofu v San Franciscu za 799-tisíc dolárov, čo je suma o 63 percent vyššia, ako cena, za ktorý byt kúpila, uvádza denník Wall Street Journal.

Byt v roku 2004 kúpila za 489-tisíc dolárov v čase, keď sa stala prvou ženou na poste štátnej zástupkyne v Kalifornii v meste San Francisco a tiež prvou ženou černošského a juhoázijského pôvodu na tejto pozícii.

Tento priestranný loftový byt s jednou spálňou sa nachádza na najvyššom poschodí butikovej budovy v časti South of Market. Táto lokalita bola kedysi priemyselnou zónou. Medzičasom sa sklady a ďalšie priemyselné objekty prestavali na sídla veľkých softvérových a technologických spoločností vrátane firiem ako LinkedIn, Airbnb, Uber, Wired či Pinterest.

Niekoľkomiliónové portfólio nehnuteľností

Kamala Harris s manželom Dougom Emhoffom vlastnia niekoľkomiliónové portfólio nehnuteľností, uviedol časopis Town & Country. V roku 2012 kúpil Emhof dom s rozlohou 325 štvorcových metrov v oblasti Brentwood v Los Angeles, kde vlastnia drahé vily aj známe osobnosti ako Gwyneth Paltrow či LeBron James.

O dva roky neskôr sa Emhoff oženil s Kamalou Harris a dom previedol na spoločný trust, ktorý nesie iniciály oboch manželov. Dom má štyri spálne a bazén a nachádza sa 10 minút od známej časti mesta Getty Center.

Reklama

V roku 2019 museli dom evakuovať kvôli rozsiahlemu požiaru v oblasti. Požiar zničil viac ako 300 hektárov územia, ale dom Kamaly Harris a jej manžela našťastie neutrpel žiadne škody.

Dom, kde tradične bývajú všetci americkí viceprezidenti v lokalite Naval Observatory. Aktuálne ho upravujú pre Kamalu Harris. Foto je z roku 2017. Zdroj: The White House, autor fotografie: Myles Cullen

V roku 2017, keď Kamalu Harris zvolili do Senátu, zaplatila 1,8 milióna dolárov za byt s rozlohou 158 štvorcových metrov vo Washingtone. Bytový komplex Westlight je v špičkovej lokalite vo washingtonskej časti West End. Od Bieleho Domu je vzdialený len necelé dva kilometre, uvádza časopis Town & Country.

Svojim obyvateľom ponúka aj bohaté vybavenie vrátane bazéna na streche budovy, fitnescentra, upratovacej služby či 24-hodinových služieb komorníkov.

Kamala Harris a Doug Emhoff teraz dočasne žijú v Blair House v blízkosti Bieleho Domu, kým sa pre nich upraví a pripraví dom v oblasti spadajúcej do oblasti Naval Observatory, a ktorý tradične slúži viceprezidentom USA. Nachádza sa v severozápadnej časti Washingtonu, D.C.

Autorkou článku je Brenda Richardson. Pre Forbes US píše o nehnuteľnostiach.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?