21. augusta 2021

Rozprávkový mlyn so zážitkovou kuchyňou, prastarý hostinec či podnik, ktorý spája oheň a dym. Známy foodbloger Daniel Feranec alias Čoje pre Forbes spísal svoje odporúčania, kam ísť na Slovensku na výlet, aby ste tam našli aj naozaj dobré jedlo.

Gašperov mlyn v Batizovciach

Nielen podľa môjho názoru najlepšia reštaurácia na Slovensku. Podnik na úpätí Vysokých Tatier sídli v objekte niekdajšieho mlyna. Šéfkuchár Jozef Breza tu varí 5- a 9-chodové degustačné menu z lokálnych surovín, z ktorých si viaceré reštaurácia pestuje vo vlastnej záhrade. Zážitok porovnateľný s finediningovými michelinskými reštauráciami.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gašperov mlyn (@gasperov_mlyn)

Reklama

Penzión u Hanky v Telgárte

Podobne ako Gašperov mlyn, aj toto miesto ponúka okrem gastronómie aj ubytovanie. Ak tu ubytovaní nie ste, na obed alebo večeru sa musíte objednať aspoň deň vopred. Kuchyňa je tu domáca, vždy len pár jednoduchých jedál z prvotriednych surovín, ktoré chutia ako od babičky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Penzión u Hanky (@penzionuhanky)

Hostinec u Klačkov v Lubine

Kopanice ponúkajú kopec dnes už známych a renomovaných podnikov ako Na nátoni či Holotéch víška. K nim sa najnovšie pridal prastarý hostinec, ktorý tu fungoval od vekov a ktorý po dlhých rokoch zrekonštruovala partia nadšencov. Podáva sa tu slovenská klasika ako kôprová omáčka či fantastické marhuľové gule s domácim tvarohom. Objekt rovnako ponúka aj ubytovanie.

Bistro Chef vo Zvolene

Dôkaz, že moderné slovenské bistro vedené šikovným šéfkuchárom nemusí sídliť iba v Bratislave, Košiciach či Banskej Bystrici. Šéfkuchár Erik Volko tvorí v Bistre Chef širokú škálu jedál od tradičných stredoeurópskych tanierových klasík až po burgery či bao žemle.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bistro Chef (@bistrochef_zvolen)

Ohnisko v Košiciach

Vcelku eklektické miesto, ktoré spája oheň a dym, keďže väčšina jedál tu vzniká v grile Josper. Predstaviť si samé zreté stejky či bôčiky by bola chyba, charakteristickým tanierom je tu napríklad phospenina, no úžasné spomienky mám aj na dezert mango sticky rice so zaúdeným mangom.

Reklama

Akademia v Trnave

Dnes už notoricky známy koncept a obľúbená obedová a večerová destinácia aj mnohých cestujúcich Bratislavčanov, ktorú na Nádvorí v Trnave založil jeden z najlepších slovenských šéfkuchárov Lukáš Hesko. Kuchyňa je tu založená na „krčmovom jedle“, ktoré je však prípravou a platingom dovedené do dokonalosti, ktorá ukojí aj najnáročnejších.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Akademia (@akademia_trnava)

Gyoski Bar v Brezne

Z Bratislavy sa momentálne trochu vytratil chef Oliver Vozárik, ktorý bol predtým šéfkuchárom (alebo aspoň tvorcom jedálneho lístka) vo viacerých výrazných konceptoch ako Picknik či Otto. Na cestách po Slovensku jeho jedlo môžete momentálne zažiť aspoň v Gyoski Bare v Brezne, v ktorom podáva najmä obľúbené japonské plnené pirohy gyoza.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa GYOSKi ^•^ #gyoskibar (@gyoski_bar)

Text je súčasťou série článkov, ktorá prináša praktické tipy a rady, ako si čo najviac užiť toto leto.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?