29. mája 2021

Ak rozmýšľate, kam sa počas víkendu vybrať na obed, možno vám pomôžu odporúčania od uznávaného šéfkuchára Michala Konráda. Máte chuť na tradičnú kuchyňu, hru so surovinami zo všetkých kútov sveta či vegánske špeciality?

Michal Konrád je držiteľ ocenenia Kuchár roka na Slovensku, ktoré získal na Gurmán Awards. Pracoval v špičkových reštauráciách v Londýne, deväť rokov bol šéfkuchárom oceňovanej reštaurácie Fou Zoo v Bratislave. Na konci roka 2018 spustil vlastný streetfoodový projekt Bao Brothers, vlani v septembri na bratislavskom pravom brehu Dunaja otvorili svoj nový koncept na lodi Sun Deck.

Nech sa páči, tu je jeho 5 tipov a jeden bonusový na dezerty po obede.

Bistronomy

Moja prvá voľba je relatívne nový podnik v bratislavskej Petržalke. Silný dôraz kladú na sezónnosť a lokálne suroviny. V jedlách sa odráža kreatívny rukopis šéfkuchára Martina Miklošíka, ktorý predtým dlhé roky varil v bratislavskom Liviane.

Reštaurácia Bemba

Skvelá voľba pre vegánov, ale nielen pre nich. Bratislavská raw food reštaurácia je rodinný podnik, Horváthovci ju roky prevádzkovali v OD Slimák, ale vlani sa presťahovali do centra mesta na Kollárovo námestie. Ponúkajú pestré, svieže a pravidelne obmieňané menu. Mne tam zakaždým chutilo.

Bistro Baroza

Šéfkuchár Peter Slačka pripravuje klasické jedlá originálnym spôsobom. Odráža sa pri nich od sezónnosti, hrá sa so surovinami priam zo všetkých kútov sveta a nebojí sa pri nich ísť aj do takých „divokejších“ veci. V modernom bistre v tichej lokalite v bratislavskej Petržalke skrátka nájdete skvelú gastronómiu a kombináciu jedál.

Bistro Chef

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bistro Chef (@bistrochef_zvolen)

Reklama

Vo Zvolene sa určite oplatí zájsť na obed do tejto reštaurácie. Jej šéfkuchár Erik Volko je v kuchyni ostrieľaný vlk a na jeho jedlách je to vidieť. Ponúka čerstvé a sezónne jedlá postavené na tradičnej kuchyni a navyše za dobré ceny. Atmosféru dotvára aj otvorená kuchyňa, ktorá dominuje celému útulnému priestoru.

Bistro Moment

Navštívil som ho vlani a mal som z jedla skvelý zážitok za veľmi dobrú cenu. Nachádza sa v obci Batizovce vo Vysokých Tatrách a má rovnakých majiteľov ako ich tamojší oceňovaný Gašperov mlyn, ktorý je zameraný na fine dining.

Ani v bistre Moment však nevaria „obyčajné“ jedlá. Šéfkuchár Rado Budzák výborne ovláda remeslo, dbá na lokálne suroviny a menu obmieňa na dennej báze. V ponuke bývajú tri hlavné jedlá, polievka a dezert.

Lucette Patiserie

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa LUCETTE (@lucettepatisserie)

Môj bonusový výber, ak máte po dobrom obede chuť na niečo sladké. V tejto cukrárni v bratislavskej Petržalke sa vždy cítim ako vo Francúzsku a so synom tam veľmi radi chodíme. Majú skvelé veterníky, vlastné makrónky, odporúčam ich cheesecake na viacero spôsobov a k tomu aj chutnú kávu.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?