18. júna 2021

Vybrali by ste si ikonický podnik, výhľad na panorámu mesta, „všehochuť“ alebo sa necháte prekvapiť? Barman a podnikateľ Miroslav Telehanič spísal pre Forbes svoj výber najzaujímavejších barov, v ktorých môžete sparno horúceho dňa zapiť prvotriednym drinkom a zároveň si posedieť na príjemnej terase.

Miroslav Telehanič je zakladateľ značky mMMm – Vlčie sirupy. Na Slovensku zvíťazil v troch veľkých barmanských súťažiach World Class, Absolut Invite a Beefeater MIXLND. Vo svetových finále v nich potom obsadil 5. priečku, umiestnil sa v top 8 a v najprestížnejšej súťaži World Class sa dostal medzi 12 najlepších barmanov.

Nech sa páči, tu sú jeho odporúčania:

Sky Bar & Restaurant

Vychutnajte si príjemný večer na 7. poschodí budovy na Hviezdoslavovom námestí s výhľadom na Staré mesto a Bratislavský hrad. Okrem panorámy a atmosféry vás očarí aj ich nové koktailové menu „10 Pillars“, namiešané barmanom Dominikom Tapušíkom.

A určite ochutnajte aj skvele vyladené kombinácie jedál kuchára Jakuba Rödera. A aby som nezabudol – ďalším bonusom je, že celý podnik nedávno prešiel rekonštrukciou.

Reklama
Foto: Sky Bar & Restaurant

Brixton House

Nový bar v centre Bratislavy, ktorý otvorili vlani v júni napriek zložitým časom počas pandémie. Ako sami o sebe tvrdia, ide o „všehochuť“, takže každý si tam niečo nájde. Zameriavajú sa však na flexitariánstvo, čo je spôsob stravovania, pri ktorom človek eliminuje konzumáciu mäsa na minimum. A spoľahnúť sa môžete aj na prvotriedne drinky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Brixton House (@_brixtonhouse_)

Záhir coffee & drinks

Ikonický podnik, ktorý by ste v Nitre nemali obísť. Jeho majiteľom je Luboš Rácz, žijúca slovenská barmanská legenda, čo samo osebe určuje jeho parametre. Skvelá atmosféra v štýle klasického American baru, príjemná letná terasa, servis na úrovni, kvalitná hudba a, samozrejme, lahodné koktaily.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Záhir (@zahirnitra)

Sympl.

Novootvorený podnik v Banskej Bystrici z môjho pohľadu spĺňa svetové parametre. Za týmto štýlovým konceptom stojí Viliam Pavlovský, známe meno stredoslovenskej gastroscény.

Nájdete ho na najvyššom poschodí nákupného centra Europa a má aj otvorenú terasu. Ponúka jedinečný dizajn, skvelé jedlo a minimalistické koktaily pod taktovkou barmana Róberta Palíka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sympl. (@sympl.food)

Hedon coffee & cocktails

Podnik s jedinečnou atmosférou v srdci Trnavy na Trojičnom námestí. Zakladajú si na pohostinnosti, uvoľnenej atmosfére, poctivých surovinách – a výborných drinkoch.

Reklama

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hedon coffee & cocktails (@hedon_bar)

Mirror Bar

Bratislavský bar v útrobách historického hotela Carlton s „vysunutým pracoviskom“ na Hviezdoslavovom námestí. Na leto si barmani Peter Marcina a Stano Harciník so svojím tímom pripravili aj vynovené menu, ktoré vás príjemne prekvapí. Nedávno otvorili aj terasu, ktorá jemne kopíruje jedinečný dizajn interiéru Mirror Baru. Za mňa ho najlepšie vystihujú slová zeleň a elegancia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mirror Cocktail Bar (@mirrorbarcarlton)


A pridáva aj dva bonusové tipy, kde si možno trochu nečakane vychutnáte kombináciu útulnej terasy a skvelých drinkov.

Gatto Matto Ristorante

Táto sieť podnikov je spájaná najmä s výbornou talianskou kuchyňou. Lenže… Po zimnej a covidovej odmlke otvorili vo veľkom štýle s vynovenými priestormi aj s novým menu. Možno by ste to nečakali, ale aj na tomto mieste s príjemnou terasou vo vnútrobloku (v centre Bratislavy na Panskej ulici) si môžete dať „aperitivo“ koktaily, ktoré pomáhal dotvárať aj špičkový barman Anton Velich ako garant kvality.

Incité boutique cafe & bar

Malý boutique bar v centre Kremnice, priamo pod hradom a s výhľadom na celé námestie, si ma získal hneď pri prvej návšteve. Pri cestách po Slovensku ho určite nevynechajte. Ide o hybridné spojenie kaviarne a baru s čistým dizajnom a s vynikajúcimi koktailmi aj kávou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa incite.cafe.bar (@incite.cafe.bar)

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?