11. júna 2020

Back to business – alebo späť do práce. Pandémia koronavírusu zastavila na niekoľko týždňov Slovensko, ale je tu jún a čas opäť sa pustiť do roboty. Miro Trnka, spoluzakladateľ Esetu a nadácie Zastavme korupciu, otvorene opisuje, ako prežil obdobie Covid-19. Šéf a spolumajiteľ spoločnosti Niké Roman Berger vysvetľuje, ako sa tipuje, keď sa nič nehrá. A rebríček najbohatších ľudí sveta predstaví príbehy amerických i európskych miliardárov vrátane noviniek dvoch slovenských zástupcov v tomto zozname.

Miro Trnka, Akadémia Trnava, Eset
Júnová obálka Forbesu: spoluzakladateľ Esetu Miroslav Trnka. Foto: Miro Nôta

Čo zvládne trénovaný „ajtíčkar“ poľahky? Spoluzakladateľ antivírusovej spoločnosti Eset Miroslav Trnka odpovedá, že napríklad sedieť dva mesiace celé dni doma pred počítačom. A čo mu chýba? Napríklad kontakt s prírodou. O tom, ako pandémia a parlamentné voľby zmenili Slovensko, ako sa pozerá na svoje dve „deti“ – Eset a nadáciu Zastavme korupciu – ale aj o plánoch v gastre a realitách rozpráva jeden z najúspešnejších a najbohatších slovenských podnikateľov.

Júnový Forbes si môžete kúpiť tu.

A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa júnový magazín oplatí prečítať:

Ako prežiť bez športu

Roman Berger, stávková spoločnosť Niké
Prevádzkový riaditeľ a spolumajiteľ stávkovej spoločnosti Niké Roman Berger. Foto: Miro Nôta

Celý športový svet v marci zamrzol a najväčšej rodinnej firme na Slovensku vypadol produkt, ktorý nemajú čím nahradiť. Roman Berger, spolumajiteľ a prevádzkový riaditeľ stávkovej spoločnosti Niké, však nerozpráva len o zajatí v koronadobe. Približuje, ako uvažovali o expanzii do zahraničia, hovorí, ako im jeden študent medicíny zamotal hlavu, ale aj o celoživotnom hoby, ktorým sú vlčiaky.

Teraz alebo nikdy

Jakub Havrlant, zakladateľ skupiny Rockaway Capital. Foto: Michael Tomeš

S Jakubom Havrlantom, tvorcom a šéfom investičnej skupiny Rockaway Capital, do ktorej portfólia patria Mall Group či Invia, sme sa rozprávali o jedinečnej príležitosti, ktorú priniesol koronavírus. A rovnako tak aj o tenkej hranici medzi úspechom a zlyhaním.

Vie o každom pacientovi. A chce nakŕmiť svet

Larry Ellison chce nakŕmiť svet udržateľným spôsobom. Foto: Forbes

Larry Ellison sa s novinármi veľmi nestretáva. Piaty najbohatší človek sveta, zakladateľ firmy Oracle, porozprával pre Forbes o svojej novej spolupráci s americkým prezidentom, o pandémii a o 300-miliónovej investícii, ktorá má zmeniť poľnohospodárstvo po celom svete.

Na bicykli po Slovensku

Najlepšie cyklotrasy po Slovensku. Foto: Michael Kolář

Malá poradňa pre tých, ktorí majú radi výlety v sedle, od bývalých profesionálnych cyklistov. Peter a Martin Velitsovci vybrali dva výjazdy v okolí Púchova, kde žijú a podnikajú. Michael Kolář pripravuje filmový dokument, ako na bicykli prešiel celé Slovensko, a zvolil štyri úseky, ktoré treba vyskúšať.

Nech sa vám júnový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?