7. júla 2021

Leto je tradične obdobie dobíjania vnútorných bateriek. V tomto roku obzvlášť. Formy môžu byť rôzne – či už vysadnete na bicykel, rozbehnete sa, vyberiete sa na objavný výlet, nájdete si osamelé miesto na oddych. Hlavné je, aby ste si na aktívny oddych alebo aj na „dolce far niente“ (ako hovoria Taliani „sladkému ničnerobeniu“) našli čas. Doprajte si k nemu aj júlové vydanie magazínu Forbes. Nájdete v ňom mnohé biznisové, športové i cestovateľské inšpirácie.


A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa júlový magazín oplatí prečítať:

Biznis na dvoch kolesách

Peter a Michal Divincovci a Martina Joshi (vprao) z Kellys Bicycles.
Peter a Michal Divincovci a Martina Joshi z Kellys Bicycles. Foto: Ondřej Pýcha

Ak ste sa v posledných mesiacoch pokúsili kúpiť si nový bicykel, pravdepodobne ste narazili na vyprázdnené sklady a šialene dlhé dodacie lehoty. Rodina Petra Divinca, ktorá stojí za najväčším slovenským producentom Kellys Bicycles, vám v našom veľkom rozhovore osvetlí, aké je to robiť biznis v časoch, keď bicykle chcú všetci – a oni ich nevedia vyrobiť dostatok.

Profi biznis s hobby športom

Záber zo známej Tour de France.
Tour de France príde aj na Slovensko v podobe L’Étape. Foto: Tour de France

Keď Jozef Pukalovič pred 15 rokmi zorganizoval prvý bratislavský maratón, rekreačný beh bol stále len koníčkom úzkej komunity. Časy sa zmenili, organizované behy sú populárne ako nikdy a darí sa ich usporadúvať aj v súčasnosti. Pukalovič má však dobré správy aj pre hobby cyklistov, ktorí sa radi pozerajú na Tour de France. Teraz si môžu zajazdiť jej etapu na Slovensku.

Reklama

Telefonisti s ambíciami v stovkách miliónov

Viktor Vanek, spoluzakladateľ CloudTalk.
Viktor Vanek, spoluzakladateľ CloudTalk. Foto: Miro Nôta

Ak práve neprevádzkujete firemné call centrum, slovenská firma CloudTalk vám nemusí nič hovoriť. Ale možno o nej budete viac počuť v nasledujúcom roku – jej spoluzakladateľ Viktor Vanek totiž očakáva, že ďalšie investičné kolo posunie jej valuáciu do stoviek miliónov dolárov. Stala by sa tak najúspešnejším projektom slovenských zakladateľov.

Priateľský zabijak

David Vélez z Nubank.
David Vélez z Nubank. Foto: Gabriel Rinaldi pre Forbes

Keď David Vélez vyrazil do boja s vysokými poplatkami a mizernými službami etablovaných brazílskych bánk, nedávali mu veľa šancí. No jeho Nubank to dokázala a v súčasnosti je najhodnotnejšou digitálnou bankou na svete. A z Véleza je miliardár.

Záľuba na štyroch (starých) kolesách

Karol Pavlů a jeho Jaguar E-Type z roku 1968.
Karol Pavlů a jeho Jaguar E-Type z roku 1968. Foto: Miro Nôta

Podnikateľ Karol Pavlů má garáž naplnenú kúskami, aké sa len tak nevidia. Táto záľuba ho priviedla nielen na najprestížnejšie súťaže veteránistov, ale i k spoluorganizovaniu československého závodu historických vozidiel 1000 míľ československých. Prečítajte si, ktoré vozy zdobia jeho zbierku a o ktorých len sníva.

Nech sa vám júlový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob. Poštovné je na nás.