Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
12. novembra 2020

Projekt rozšírenia komplexu EUROVEA v modernom centre Bratislavy pri Dunaji zaznamenal obrovský úspech u záujemcov o bývanie a vyslúžil si dôveru finančných inštitúcií.

Developer projektu J&T REAL ESTATE (JTRE) získal syndikovaný úver vo výške 105 miliónov eur, ktorý poskytli VÚB banka a UniCredit Bank. Určený je na výstavbu rezidenčnej časti rozšírenia komplexu EUROVEA s takmer piatimi stovkami bytov v prvom slovenskom mrakodrape EUROVEA TOWER a nábrežných rezidenciách EUROVEA RIVERSIDE. Ide o jeden z najvyšších úverov na developerský projekt poskytnutých na Slovensku za posledné roky. Zmluvnú dokumentáciu pripravila medzinárodná právna kancelária Dentons.

Zdroj foto: Archív klienta

„Zabezpečenie financovania takéhoto objemu v turbulentných časoch dosvedčuje, akým úspešným projektom je rozšírenie komplexu EUROVEA. Banky majú aj naďalej dôveru v JTRE a v to, že na našich projektoch odvedieme zodpovednú a poctivú prácu. Naše developerské projekty, ktoré realizujeme v najlepších lokalitách, dokážu kupujúcim poskytnúť vyššiu pridanú hodnotu a emóciu. Všetko to podčiarkuje obrovský záujem o kúpu bytov v oboch rezidenčných objektoch v rámci rozšírenia komplexu EUROVEA. Ďakujeme bankám za prejavenú dôveru v náš tím, v našich externých spolupracovníkov a dodávateľov i v samotný projekt,“ povedal Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

Predaj bytov sa začal v lete minulého roka a doteraz si nového majiteľa našlo spolu už viac ako
70 % z nich. Výstavba sa začala v decembri 2019. V súčasnosti sa budujú podzemné podlažia a po ukončení prác na základovej doske začína rásť do výšky aj prvý slovenský mrakodrap.

„Sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou tohto unikátneho rezidenčného projektu a mohli sme naplniť dôveru JTRE spolu s UniCredit Bank. Prajeme projektu, ktorý vnímame ako ‚odsúdený na úspech, spokojných budúcich kupujúcich,“ vyjadril sa Pavol Hajdu, riaditeľ odboru Štruktúrované produkty firemného bankovníctva vo VÚB banke.

Zdroj foto: Archív klienta

„Pre UniCredit Bank je cťou spolupodieľať sa na tomto, pre Bratislavu veľmi významnom, projekte. Spolupráca troch silných partnerov v kombinácii s humánnym urbanizmom verejných priestorov architektky Beth Galí zodpovedá celkovému charakteru tohto supermoderného projektu vo výnimočnej lokalite,“ doplnil Štefan Brychta, riaditeľ odboru Financing & Advisory SK v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Okrem bývania zahŕňa projekt aj dve administratívne budovy, rozšírenie nákupného centra a podzemné garáže. Vznikne nábrežný park s výmerou 25-tisíc štvorcových metrov, ktorý rozšíri obľúbenú dunajskú promenádu, a nový aktivity park, ktorý skultúrni zanedbané prostredie pod Mostom Apollo. Pribinova ulica sa zmení na mestský bulvár s alejou stromov a námestím pred vstupom do mrakodrapu.