Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
12. augusta 2020

J&T REAL ESTATE pokračuje v rozvíjaní aktivít na londýnskom realitnom trhu – získala financovanie projektu Triptych Bankside a uzavrela akvizíciu developera Sons & Co London Limited.

Na londýnsky realitný trh vstúpila JTRE v roku 2018 kúpou projektu v prestížnej štvrti South Bank. Získala ho v spolupráci so spoločnosťou Sons & Co., ktorú ustanovila za projektového manažéra projektu – multifunkčného komplexu Triptych Bankside v hodnote viac ako 400 miliónov libier. V septembri 2019 bola založená pobočka JTRE London. Na jej čelo bol vymenovaný Juraj Marko, ktorý má viac ako pätnásťročné skúsenosti na pozícii projektového manažéra rezidenčných, kancelárskych, hotelových aj priemyselných projektov v JTRE.

JTRE si zabezpečila úver vo výške 177 miliónov GBP od spoločnosti ICG Real Estate. Realitná divízia Intermediate Capital Group, globálneho alternatívneho správcu aktív v hodnote 45,3 miliardy eur (k 31. marcu 2020) s viac ako 30-ročnou históriou, má v portfóliu aktíva v hodnote viac ako 4,85 miliardy eur. Úver je určený na výstavbu projektu Triptych Bankside. V troch vežiach situovaných na prestížnej adrese 185 Park Street prinesie 169 bytov, viac ako 5 600 m2 kancelárií na prenájom, 1 350 m2 obchodných priestorov a rovnakú plochu pre kultúru. Projekt je už vo výstavbe a dokončenie je plánované na rok 2022.

„V Spojenom kráľovstve sme potrebovali na financovanie partnera s hlbokou znalosťou realitných projektov, ktorý dokázal oceniť nielen samotný projekt Triptych Bankside, ale aj naše dlhodobé pôsobenie v strednej a východnej Európe, kde sme dokončili a prevádzkujeme širokú paletu projektov v hodnote viac ako 1,2 miliardy eur. Získanie úveru, najmä v týchto neľahkých časoch, je potvrdením kvality portfólia JTRE ako aj celého tímu spoločnosti,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Akvizícia londýnskeho developera
Londýnsky developer rezidenčných nehnuteľností Sons & Co. prináša do JTRE London dlhoročné skúsenosti z developmentu na náročnom londýnskom trhu. Spoločnosť založili bratia Alexander a Christian Stockerovci spolu so Simonom Robertsom. Za tridsať rokov spolu realizovali viac ako 550 bytov a domov najvyššieho štandardu v centrálnom Londýne s celkovou hodnotou prevyšujúcou 200 miliónov libier. Tím Sons & Co. s 21 zamestnancami sa stáva súčasťou JTRE London.

„Akvizícia urýchlila vybudovanie našej pozície v Spojenom kráľovstve. Realizujeme veľký projekt Triptych Bankside a zaujímame sa o ďalšie. Nebolo by to možné bez lokálnych znalostí a skúseností v celom procese developmentu. Preto sme radi, že sme formálne potvrdili náš vzťah so Sons & Co., vďaka čomu máme lokálny tím, ktorý nám pomôže zanechať výraznú stopu na londýnskom trhu,“ hovorí Juraj Marko, výkonný riaditeľ JTRE London.