Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
12. novembra 2021

Jakub Szalay vedie firmu, ktorá podľa jeho slov na Slovensku chýbala. Svojim klientom dnes prináša rekonštrukcie a stavby domov na kľúč, individuálny prístup, kvalitu práce a bezkonkurenčnú cenu. Nájdu tak u neho všetko pod jednou strechou. Jeho dlhodobou víziou je premeniť unikátne projekty klientov na niečo viac, ako len na stavbu.

Dnes ponúkate kompletné rekonštrukcie domov, ale aj stavby na kľúč. Ako ste začínali? 

Osobne sa venujem stavebníctvu desať rokov. Keď som mal dosť skúseností, rozhodol som sa založiť si vlastnú firmu. Na trhu mi chýbala firma, ktorá by poskytovala klientom plný servis. A práve to sa stalo naším heslom: JS Bau – Stavby bez obáv. Platí to pri malých prerábkach, ale aj náročnejších klientoch. Ku každej zákazke pristupujeme zodpovedne, a to sa nemení.  

Aké sú najviditeľnejšie zmeny v zákazníckom ponímaní, ich očakávaní a ich zadaní v tom, čo chcú? 

Klienti sú rôzni, ale jedno majú spoločné. Chcú vidieť dobre odvedenú prácu a práve to je naša úloha. Zatiaľ sme sa nestretli s požiadavkou, ktorú by sme nedokázali splniť. Či už ide o zachovanie historických prvkov a renováciu, alebo kvalitné a drahé materiály, snažíme sa klientom vyhovieť. Pracujeme aj s nadštandardnými prevedeniami a nezvyčajnými materiálmi ako dekoratívne omietky, machové steny alebo zabudované prvky inteligentnej domácnosti, či dominantné prvky zo skla. 

Domy sa rekonštruujú a stavajú, aby vydržali čo najviac rokov. Viete tomu dopomôcť? 

Snažíme sa ku každému projektu pristupovať tak, aby nebolo potrebné sa k nemu v rámci opráv vracať. Veľa klientov k nám príde práve po nevydarenej rekonštrukcii, kedy sa nechali zlákať nízkou cenou a doplatili na to neodbornou robotou. To sa u nás nemôže stať, pretože ako majiteľ si veľmi potrpím na dobré referencie a robím všetko preto, aby naši zákazníci boli spokojní. Okrem predĺženej trojročnej záruky opravíme na vlastné náklady aj poruchu mimo záruku, pokiaľ vidíme, že chyba bola na našej strane. 

„Klienti sú rôzni, ale jedno majú spoločné. Chcú vidieť dobre odvedenú prácu a práve to je naša úloha,“ hovorí Jakub Szalay. Zdroj foto: Marek Mucha

Aké sú základné hodnoty vašej firmy a čím sa líši od ostatných?

V prvom rade kvalita a spokojnosť zákazníka. So všetkým mu poradíme a zabezpečíme všetkých dodávateľov, na ňom ostane iba výber obkladov, materiálov či zariadenia. Inak sa nemusí vôbec o nič starať, riešime dokonca aj sťažnosti susedov. Od začiatku vysvetľujeme klientom všetky postupy, nesnažíme sa nič urýchliť a nesľubujeme nereálne termíny. Takisto naša cenová ponuka je vždy transparentná, nikdy sa nestane, že by sa v nej objavili formulky alebo ustanovenia, ktoré by sa neskôr dali zneužiť proti klientovi. Každý klient je osobitý a tak k nemu aj pristupujeme – individuálne a s rešpektom.  

Keď sa rozhodne klient rekonštruovať alebo postaviť nový dom, čo presne mu v rámci vašich služieb viete ponúknuť? 

Našou zásadou je, že sa na stavbe nesmie objaviť žiaden cudzí dodávateľ, ktorý nie je osvedčený. Poskytujeme široký rámec služieb a prác, nemáme jeden tím na všetko, ale zamestnávame odborníkov pre každú oblasť. Vieme tak pracovať na viacerých zákazkách naraz a klientom poskytujeme skutočne odbornú prácu, či ide o búranie, elektriku, alebo obklady. Výhodou je tiež, že klient komunikuje iba s jednou osobou a rovnako aj v rámci záruky vie, na koho sa má obrátiť. 

Čoho sa ľudia najčastejšie boja pri rekonštrukciách, prípadne stavbách? Ako im viete v tomto smere pomôcť?

Boja sa, že ich firmy oklamú, nedokončia dielo, nedodržia termín dodávky alebo zvýšia pôvodne dohodnutú cenu. Napriek tomu sa však dajú nalákať na nízku cenu. Býva náročné prebrať stavbu po niekom, kto nemá o technologických postupoch ani tušenie. Často treba súčinnosť súdneho znalca a práce sa tak môžu predĺžiť. Vždy sa však dá nájsť riešenie, ako aj takúto stavbu opraviť a dokončiť prácu tak, aby si byt alebo dom mohol klient čo najskôr užívať. Obava klientov oslovovať stavebné firmy je asi namieste. Bohužiaľ, trh ponúka veľké množstvo nekvalitných a neserióznych spoločností. Nedostatok týchto kapacít ešte zvyšuje množstvo nekvalitne odvedenej a predraženej práce.  

Akú najčastejšiu chybu robia ľudia pri rekonštrukciách a pri výbere stavebnej firmy? Ako týmto chybám môžu predísť?

Ľudia často pozerajú iba na vizuálnu stránku, nevedia sa zorientovať v postupoch a materiáloch, ktoré sú použité, a často na to doplácajú. Investori, ale aj súkromné osoby, by si mali firmu, ktorej zveria svoj projekt, dobre preveriť. Zistiť, či má reálne sídlo, kancelárie, sklady, dlhodobý majetok, či nemá záväzky alebo zlé referencie. Treba sa zaujímať aj o práce, ktoré práve firma realizuje. Našim klientom bežne ponúkame obhliadky stavieb, na ktorých práve pracujeme. 

Prinášate na trh aj inovatívne technológie alebo postupy? Ak áno, aké?

Pracujeme len s najkvalitnejšími materiálmi priamo od výrobcov, aby bol dodržaný správny technologický postup a následne sme boli krytí zárukou. Sledujeme meniace sa technológie a pracovné postupy, ktoré neustále napredujú, a my sa snažíme o ich okamžitú aplikáciu v praxi. Ponúkame aj nové riešenia a technológie v rámci inteligentnej domácnosti. 

Viac informácií nájdete na www.jsbau.sk.