9. júna 2021

Rodiny a ich prosperujúce biznisy, najbohatšie dynastie sveta, najlepšie platení futbalisti, a špeciálna časť vyhradená pre najnovší rebríček najbohatších ľudí sveta. K tomu titulkový príbeh, v ktorom nám spolumajiteľ investičnej spoločnosti Wood & Company Ľubomír Šoltýs opísal, ako sa robí rekordná realitná transakcia na slovenskom trhu. Ale ani v tomto vydaní Forbesu nejde len o ohromné sumy – ide predovšetkým o príbehy ľudí, ktorí majú cieľ a vytrvalo za ním idú. Prečítajte si o nich.

A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa júnový magazín oplatí prečítať:

Ako sa kupuje Aupark

Ľubomír Šoltýs, partner Wood & Company.
Ľubomír Šoltýs, partner Wood & Company, v bratislavských kanceláriách firmy. Foto: Ondřej Pýcha pre Forbes

Boli sme tak trochu „lucky bastards“, spomenie so smiechom Ľubomír Šoltýs z Wood & Company pri rozprávaní o tom, ako vznikala rekordná transakcia na tunajšom realitnom trhu. V nej spolu s Tatra Asset Management získali za 450 miliónov eur prestížne bratislavské obchodné centrum Aupark. Dlho nebolo jasné, či sa obchod vznikajúci počas koronakrízy podarí. „Ale ako ma kedysi naučil jeden starý bankár v Londýne, kým transakcia trikrát ‘nezomrie’, veľká vec sa nenarodí,“ hovorí Šoltýs.

Reklama

Rodina, víno, biznis

Manželia Július a Andrea Chládekovci so synom Richardom z Corner Sk.
Manželia Július a Andrea Chládekovci so synom Richardom z Corner Sk. Foto: Miro Nôta

Vyštudovaní „ítečkári“ začali rodinné podnikanie na prahu Nežnej revolúcie. Manželia Chládekovci so synom Richardom rozbehli a vedú spoločnosť Corner SK, ktorá sa vypracovala na najväčšieho obchodníka s vínom na Slovensku. „Začali sme so špičkovými vínami v čase, keď nikto netušil, že by mohli byť predmetom obchodovania,“ spomínajú manželia.

Špeciál: Najbohatší ľudia sveta

Miliardári 2021. Vzadu zľava: Kate Wang, Sergio Stevanato, Elon Musk, Jeff Bezos, Kim Kardashian West, Tyler Perry, Susanne Klatten. Vpredu: David Velez, Whitney Wolfe Herd, Jack Ma.
Miliardári 2021. Vzadu zľava: Kate Wang, Sergio Stevanato, Elon Musk, Jeff Bezos, Kim Kardashian West, Tyler Perry, Susanne Klatten. Vpredu: David Velez, Whitney Wolfe Herd, Jack Ma. Ilustrácia: Neill Jamieson, Forbes USA.

Pandemický rok zvýšil počet miliardárov na svete o 660. Najbohatším zostal zakladateľ Amazonu Jeff Bezos, vypočítal podľa údajov z apríla tohto roka americký Forbes. Pozrite si, kto sú hlavní prenasledovatelia v súťaži o najvyššie pozície v rebríčku najbohatších ľudí sveta.

Pomsta bratov Winklevossovcov

Bratia Winklevossovci.
Bratia Winklevossovci. Foto: Michael Prince, Ilustrácia: Yoshi Sodeoka pre Forbes

Dvojičky Winklevossovci kedysi bojovali s Markom Zuckerbergom o autorstvo nápadu na Facebook (ako vieme, neúspešne). Teraz sa čerství bitcoinoví miliardári hotujú k útoku cez „budúcnosť peňazí“. Veria totiž, že tá je spojená s novými technológiami, ako je blockchain.

Stavitelia Hamšíkovci

Richard Hamšík, otec slávneho futbalistu a investora Mareka Hamšíka
Richard Hamšík, otec slávneho futbalistu a investora Mareka. Foto: Miro Nôta

Dlhoročný futbalový reprezentant Marek Hamšík sa postupne chystá – s pomocou svojho otca Richarda – na kariéru po futbale. Čo je jej súčasťou? Hamšík Winery, športová akadémia, skákacia aréna i opravovaný kaštieľ. Všetko blízko Banskej Bystrice.

Nech sa vám júnový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob. Poštovné je na nás.