5. januára 2022

Tipy a triky, ako lepšie nakladať s peniazmi, skvelé inšpiratívne rozhovory s ľuďmi z biznisu, nápady, kam a ako sa vydať za kultúrou či na výlet. Januárové vydanie vás na 164 stranách prevedie mnohými cestami k bohatšiemu životu. Dúfame, že vám pomôže úspešne sa rozbehnúť do nového roka. Želáme vám v ňom veľa zdravia a správnych rozhodnutí. 

A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa januárový magazín oplatí prečítať:

Buď bohatý

Reklama

K lepšiemu hospodáreniu s vlastnými peniazmi, ich efektívnejšiemu zhodnoteniu a udržaniu ich hodnoty aj v časoch dávno nevideného rastu cien existuje viacero ciest – a nie sú nevyhnutne zložité či vyhradené len pre ľudí s extra vysokými príjmami. V našom špeciáli 22 ciest k majetku sme zhromaždili námety, ako sa lepšie starať o svoje peniaze, čo nezanedbať či ako už teraz učiť deti, aby robili v budúcnosti správne finančné rozhodnutia.

Na ceste za miliardou

CEO Finaxu Juraj Hrbatý (vpravo) a jeho investičný riaditeľ Radoslav Kasík.
CEO Finaxu Juraj Hrbatý (vpravo) a jeho investičný riaditeľ Radoslav Kasík. Foto: archív Finaxu

Spoluzakladatelia fintechovej spoločnosti Finax Juraj Hrbatý a Radoslav Kasík rozoberajú, ako sa im po štyroch rokoch fungovania podarilo dostať pod správu 200 miliónov eur, na čom je založený ich prístup a prečo chcú k pasívnemu dlhodobému investovaniu pritiahnuť nielen viac Slovákov, ale i drobných investorov z ďalších krajín strednej Európy. Jedna rada: netreba príliš často sledovať, ako sa hýbe S&P 500. Lebo nakoniec je dôležité, aká bude bilancia po desiatkach rokov.

Kráľ zvuku

Daniel Ek, zakladateľ Spotify
Daniel Ek, zakladateľ Spotify. Foto: Guerin Blask pre Forbes US

Švéd Daniel Ek, ktorý pred pár rokmi rozbehol streamovaciu službu Spotify, sa medzičasom stal najsilnejším hráčom v prudko rastúcom odvetví. No nechce zostať iba pri hudbe. Do streamingu plánuje dotiahnuť aj viac hovoreného slova. Rádiá, traste sa!

Po stopách agenta FBI a Fordovej dvojky

John Bugas (vľavo), Max Fisher a Henry Ford II na Bugasovom ranči vo Wyomingu.
John Bugas (vľavo), Max Fisher a Henry Ford II na Bugasovom ranči vo Wyomingu. Foto: Max M. Fisher archives, v licencii CC BY-SA 4.0

Bol úspešným detroitským agentom FBI, ktorý chytil nacistickú špiónku, a potom dlhé roky druhým najdôležitejším mužom automobilky Ford – to všetko v časoch, keď bol Detroit ešte významným priemyselným centrom krajiny. Jeho otec Andrej Bugoš pritom pochádzal zo šarišskej Lúčiny. Prečítajte si príbeh Johna S. Bugasa, ktorý je ako z filmu o americkom sne.

Od San Francisca po Tasmániu

Zoëtry Curaçao Resort&Spa
Zoëtry Curaçao Resort & Spa. Foto: archív Zoetry Curacao

Novinky vo svete hotelierstva: aké nové hotely sa otvorili v decembri alebo sa chystajú privítať návštevníkov z celého sveta začiatkom tohto roka? Pozrite si pozoruhodné miesta, ktoré sľubujú luxusnú dovolenku snov.

Nech sa vám januárový magazín dobre číta!

A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob. Poštovné je na nás.