7. januára 2021

Nový rok vo Forbese vždy znamená porciu odporúčaní, čo v ňom urobiť odlišne a lepšie. Ani v tomto pandemickom období to nie je inak. Okrem tipov, ako lepšie sporiť, investovať či pracovať, tiež prinášame príbehy ukazujúce, čo všetko sa dá zvládnuť, keď robíte veci so zanietením, myslíte vo veľkom a na splnení cieľov aj aktívne robíte.

Či študujete, ste zamestnaní, alebo rozvíjate vlastný malý či veľký biznis, v roku 2021 vám prajeme veľa úspechov. A hlavne – zostaňte zdraví. 

 

Januárový Forbes si môžete kúpiť tu.

A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa januárový magazín oplatí prečítať:

Reklama

21 tipov na bohatý rok

Upracte si vo financiách, zistite, kde míňate priveľa, investujte premyslenejšie. Ale tiež podnikajte v perspektívnych oblastiach, pozrite sa, ktoré odbory budú rásť a oplatí sa ich študovať, a ak ste úspešní, nezabudnite sa podeliť. Aj to nájdete medzi našim výberom odporúčaní, ako mať úspešnejší rok.

Príbeh Dedolesa

Zakladateľ značky Dedoles Jaroslav Chrapko a jeho veľká expanzia. Foto: Miro Nôta
Jaroslav Chrapko, zakladateľ značky Dedoles, stavil zjavne na správneho koňa (presnejšie na škrečka). Značka, ktorá sa vyšvihla na veselých dizajnoch ponožiek – a hlavne megaúspešnej kampani so spievajúcimi a tancujúcimi hlodavcami – ďalej extrémne rastie. Ako sa zdá, úspech z domáceho trhu vie replikovať aj v zahraničí. Chrapko tam má veľké plány.

Ako sa predáva startup

Peter Komorník je na čele úspešného slovenského startupu Slido. Foto: Michal Lukáč pre Forbes
Záver uplynulého roka priniesol správu o veľkom obchode (významom, vo finančnom vyjadrení ho žiadna zo strán nespresnila). Americká firma Cisco kupuje slovenský projekt Slido, ktorý umožňuje zapájať sa do virtuálnych diskusií účastníkom konferencií či firemných stretnutí. Zakladateľ Slido Peter Komorník porozprával, čo sa stane, keď vás kupuje globálny gigant.

CS duo na vlne

Architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof na “vlne” vinárstva Lahofer, ktoré navrhli. Foto: Kiva

Dvojicu architektov zo štúdia Chybik + Kristof spája bývalá spoločná vlasť (Československo), štúdium na rovnakej škole (Brno) i túžba účelne a krásne meniť priestor okolo seba. Pozrite si, kde všade sa to Čechovi Ondřejovi Chybíkovi a Slovákovi Michalovi Krištofovi už podarilo.

Fenomén snehu a pásov

Jakub Šiarnik v Západných Tatrách. Foto: Ján Grajciarik
Skialpinizmus sa rozmáha medzi slovenskými športovými nadšencami už pár rokov. Táto sezóna poznačená nutnosťou sociálneho odstupu mu môže priať ešte viac. Choďte na to s rozumom, odporúča okrem iného slovenský reprezentant Jakub Šiarnik.

Nech sa vám januárový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?