Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
8. októbra 2019

Scenéria Vysokých Tatier, budova dýchajúca históriou a k tomu skvelé jedlo, ktoré je nielen zážitkom, ale aj umením. Reštaurácia Sissi v Hoteli Lomnica v Tatranskej Lomnici je tu pre tých najnáročnejších gurmánov. Avšak, v novembri sa stane stredobodom slovenského gastronomického vesmíru. V kuchyni totiž zažiari šéfkuchár Enrico Bartolini, jedna z najvýraznejších postáv svetovej gastronómie a držiteľ šiestich michelinských hviezd, ktoré získal vďaka svojim piatim reštauráciám. 

enrico-bartolini
Šéfkuchár Enrico Bartolini. Foto: archív Hotel Lomnica

Enrico svoje menu s názvom „Back to the roots“ (Návrat ku koreňom), predvedie v Lomnici v spolupráci s tímom z Reštaurácie Sissi. Jeho 9-chodové umenie dotvorí archívnymi vínami šéfkuchárov dlhoročný priateľ markíz Francesco Mezzei, ktorého dynastia pôsobí na trhu už takmer neuveriteľných šesť storočí. Večer sa bude niesť v kombinácii priateľstva, talentu a lásky k dobrému jedlu a vínu, čo je zároveň prísľubom neopakovateľných momentov plných chutí a vôní. 

Doprajte si nezabudnuteľný chuťový zážitok v Reštaurácii Sissi v Hoteli Lomnica v termíne 8. a 9. novembra 2019. Viac informácií získate na webe: www.hotellomnica.sk 

„Je známe, že na Slovensku z času na čas hosťujú michelinskí šéfkuchári. Jedinečnosť nášho podujatia s Enricom Bartolinim však spočíva v nastavení myšlienky celého pop up-u. Enrico predstaví umenie nielen hosťom, ale svoje know-how a skúsenosti odovzdá aj kuchárom Reštaurácie Sissi. Naši kolegovia sa na tento moment nesmierne tešia, pretože inšpirácie od Enrica budú môcť zúročiť v ďalšej práci,“ skonštatovala riaditeľka Hotela Lomnica Ing. Zuzana Semanová.

Z Milána pod Lomnický Štít

Enrico Bartolini je človek, ktorý okrem svojich reštaurácií hosťuje na podujatiach takmer na celom svete. “Je pre nás obrovská česť, že budeme u nás hostiť hviezdu takéhoto formátu. Presvedčil ho priestor, kvalita gastro portfólia a produkt, ak to tak nazvem, ktorý sme mohli v Hoteli Lomnica vďaka rozvoju nášho fine-diningu Enricovi ponúknuť,“ hovorí Zuzana Semanová.

Dravosť, srdce, príroda a vášeň 

Ak ste naozaj dostatočne otvorení kulinárskym experimentom, reštaurácia Sissi je pre vás ako stvorená. Pri vstupe vás ohúri honosným historickým interiérom doplneným výnimočnými dielami. Kuchyňu má pod taktovkou gastronomický tím profesionálov, ktorí sa počas prípravy jednotlivých chodov vyžíva v netypických kombináciách chutí, vo vizuálnom ladení, v konzistenciách, a to až natoľko, že hostia pravidelne odchádzajú nadmieru očarení. 

Riaditeľka Hotela Lomnica, Ing. Zuzana Semanová. Foto: archív Hotel Lomnica