22. novembra 2017

Ocenenie Diamanty slovenského biznisu je prejavom uznania najrýchlejšie rastúcim podnikom Slovenska. 

Na deviatom slávnostnom galavečere sa tradične odovzdávali ceny víťazom v štyroch kategóriách: Západné Slovensko, Stredné Slovensko, Východné Slovensko a Bratislava. Rebríček rýchlo rastúcich malých a stredných podnikov zostavuje spoločnosť Enterprise Investors spolu s partnermi podujatia.

„Cieľom Enterprise Investors je prostredníctvom Diamantov slovenského biznisu oceniť prácu najúspešnejších slovenských podnikateľov, ktorí priviedli svoje firmy na výslnie cez zdravý a trvalo udržateľný rast a my veríme, že na týchto firmách v budúcnosti bude stáť ekonomika Slovenska,“ hovorí Martin Chocholáček, investičný riaditeľ Enterprise Investors pre Slovensko.

Podujatím sprevádzali moderátorka Vera Wisterová a Juraj Porubský, šéfredaktor Forbes Slovensko. Foto: Forbes

Do rebríčka sú zaradené spoločnosti bez účasti zahraničného kapitálu, so ziskovým hospodárením za minimálne dva predchádzajúce roky a s ročnými tržbami v rozmedzí 2 – 50 miliónov eur. V rebríčku sa odráža súbor faktorov, napríklad počet zamestnancov či rast tržieb.

Reklama

Potraviny CBA kupujú Poliaci. Podiely majú aj v Kofole. Kde ešte?

„Sme radi, že Forbes opäť stojí pri oceňovaní najzdravšie rastúcich malých a stredných firiemna Slovensku. Tento ročník ukázal, že rast prebieha naprieč rôznymi sektormi a rozvíjať sa dokážu tak firmy, ktoré pôsobia na zahraničných trhoch, ako aj tie pôsobiace len na Slovensku. Silnejúci rast ekonomiky pomáha všetkým,“ uviedol šéfredaktor Forbes Slovensko Juraj Porubský.

Víťazné spoločnosti podujatia Diamanty slovenského biznisu 2017 (a nárast ich tržieb za rok 2016) 

Západné Slovensko

 1. Power Grid, 38%
 2. Merlin Media, 51%
 3. ELIMER, 42%

Stredné Slovensko

 1. mobil online, 35%
 2. LUKAMASIV, 40%
 3. VELM, 16%

Východné Slovensko

 1. KEREX, 31%
 2. DREVOP, 79%
 3. LubeMAX, 64%

Bratislava

 1. Innovatrics, 122%
 2. Max Sport, 96%
 3. SOFTEC, 25%

Inovatívna firma roka

Innovatrics

O Enterprise Investors

Ide o najstaršiu a jednu z najväčších spoločností spravujúcich fondy private equity v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobí nepretržite od roku 2001 pričom odvtedy investovala 100 mil. eur do slovenských spoločností, vrátane najnovšej akvizície CBA Slovakia.

Hlavné foto: Ján Lunter ml. je CEO firmy, ktorá zvíťazila hneď v dvoch kategóriách. Zdroj: Forbes