5. augusta 2021

Spevák a skladateľ Anthony Kiedis z Red Hot Chili Peppers má v rukách ďalší hit, ale nie je to nový singel, ani dlhoočakávaný dvanásty štúdiový album. Je to dom na mieru, ktorý si dal postaviť na severnom pobreží havajského ostrova Kauai, s nádhernými výhľadmi na oceán. Môže byť váš za necelých 10 miliónov dolárov. 

Tento dom s obytnou plochou 280 štvorcových metrov, postavený v roku 2008, dýcha havajskou atmosférou. Je jednopodlažný s nízkou strechou, obložený vertikálnymi doskami. Jeho vnútorné priestory sú však vo výške jedného podlažia nad zemou na stĺpoch z lávového kameňa, ktoré sa na vrchu zužujú.

Otvorené prízemie

Takáto konfigurácia vytvára zatienený vonkajší obytný priestor s priamym prístupom na veľkorysý pozemok s rozlohou 2000 štvorcových metrov.

Vertikálne drevené obloženie je aj vnútri svetlých miestností. Veľká miestnosť s bielymi stenami a drevenou orechovou podlahou zahŕňa obývaciu izbu, kuchyňu a jedáleň. Luster a okná na troch stranách prinášajú do vzdušného jedálenského kúta veľa svetla.

Kuchyňa je vybavená drezom, čiernymi čadičovými kuchynskými doskami a kombináciou otvorených políc a skriniek. Nad veľkým stredovým ostrovčekom, na ktorom je priestor na prípravu jedál aj na jedenie, visia na mieru vyrobené svetlá.

Reklama
Obytné poschodie spočíva na kamenných pylónoch. Pod nimi sa nachádza otvorená spodná časť domu. Foto: Hawaii Life

Vedľa je široká vonkajšia jedáleň s dreveným zábradlím, z ktorej vedie vonkajšie schodisko na trávnik. V dome sú tri spálne a 3,5 kúpeľne. Hlavný apartmán situovaný na kraji domu, aby poskytoval dostatok súkromia. Jeho súčasťou je typická havajská veranda lanai, vaňa a parná sprcha.

Pre milovníkov vodných športov

V dome sa nachádzajú ďalšie dve spálne s vlastnými kúpeľňami, media room, ktorá sa dá využiť aj ako ďalšia spálňa a detská izba so vstavanými poschodovými posteľami a stolom, kúpeľňou s kamenným umývadlom, vstavanými policami na knihy, audio systémom a automatickými roletami.

Dom je vzdialený asi 10 minút jazdy autom od centra mesta Hanalei. V okolí je na dosah ruky surfovanie, turistika, potápanie a reštaurácie.

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorkou je prispievateľka Lauren Beale.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?