26. septembra 2021

Aj pokiaľ ide o luxusné nehnuteľnosti, je umiestnenie kľúčové. Od nehnuteľností s „francúzskym výhľadom“ na alpské končiare až po výhľad na Tichý oceán, tieto luxusné ponuky využívajú svoje krásne prostredie.

Francúzska vysokohorská chata

Miesto: Courchevel Le Praz, Francúzsko

Cena: 6,36 mil. eur

Luxusná horská chata sa nachádza v meste Courchevel Le Praz, takže na svoje si prídu milovníci hôr a lyžovania. Foto: FGP Swiss & Alps

Táto chata „plná“ dreva ponúka nádherný výhľad na zjazdovky z rozsiahlej obývačky s krbom a priľahlej terasy orientovanej na juh.

Šesť spální s vlastnou kúpeľňou má terasu. Uzavretý priestor ponúka bazén, kúpele a saunu a masážnu miestnosť.

Reklama

Výhľad na zátoku v Colorade

Miesto: Aspen, Colorado

Cena: 7,08 milióna eur

Ranč ponúka vďaka vysokým stromom dokonalé súkromie. Foto: Slifer Smith & Frampton Real Estate

Tento dom typu malý ranč (ranchette), zrekonštruovaný v roku 2017, sa nachádza na svahu s výhľadom na údolie Brush Creek, lyžiarske stredisko Snowmass a Hunter Creek. Hlavný priestor, ktorý zaujme starožitnými dverami z 19. storočia z Provensálska, má tri spálne a 2,5 kúpeľne.

K vybaveniu patrí špajza s vlastnou vínnou pivnicou. Veľká vonkajšia zábavná časť má kamennú dlažbu. Dvojpodlažná bytová jednotka, postavená v roku 2005, ponúka umelecké štúdio a kuchyňu na prvom poschodí a jednu spálňu, jednu kúpeľňu a kuchyňu na druhom. V garáži pre tri autá sa nachádza veľká vaňa.

Španielska ostrovná vila

Miesto: Son Termes, Bunyola, Mallorca, Španielsko

Cena: 6,95 milióna eur

Foto: Inmobiliria Rimontgo

Táto rustikálna vila ťaží z polohy v prírodnej oblasti Son Termes na Malorke. Kamenná rezidencia s 12 spálňami a deviatimi kúpeľňami je ukážkou klasickej španielskej architektúry s priestrannými miestnosťami  a vysokými stropmi. Jej obyvatelia ocenia aj tienené vonkajšie posedenie a moderný bazén.

Historické pobrežie oceánu v Santa Monice

Miesto: Santa Monica, Kalifornia

Cena: 6,6 milióna eur

Rezidenciu na Ocean Avenue navrhol v roku 1910 Robert Farquhar, nedávno dostala moderný šat. Foto: Hilton and Hyland

Tento dom s tromi spálňami, ktorý navrhol a postavil v roku 1910 architekt Robert D. Farquhar, sa nachádza hneď vedľa útesov Santa Monica Bluffs a ponúka výhľad na Tichý oceán.

V kompletne luxusne prebudovanom dome nájdete biele dubové podlahy, automatizované rolety na mieru, otvorený obývací priestor a veľké spálne. Okrem toho ponúka patio, prízemie a terasu na druhom poschodí, kde nájdete viac ako 100 štvorcových metrov súkromného vonkajšieho priestoru.

Autorka článku Lisa Chamoff píše pre Forbes.com o nehnuteľnostiach.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?