15. októbra 2021

Ceny sú rozdané. Magazín Forbes aj tento rok rozdával ocenenia firmám, ktoré rástli rýchlo a najmä zdravo. Pozrite si, ktoré to sú. 

Podobne ako v minulosti, aj 13. ročník podujatia Diamanty slovenského biznisu sa niesol v slávnostnom duchu. Magazín Forbes ocenil zdravo rastúce firmy v štyroch kategóriách: Bratislava, Západ, Stred a Východ. Rebríček zostavovala aj tento rok spoločnosť Finstat a vyhodnocovali ho spoločnosti Enterprise Investors a PwC.

Okrem galavečera sa víťazi mohli zúčastniť na dvojdňovom programe v Palace Art Hoteli v Pezinku, kde sa mohli zapojiť do diskusií či workshopov. Na popoludňajšej konferencii sa diskutovalo napríklad aj o tom, kto podrží slovenské firmy, ako plánovať v neistých časoch či ako sa firmy prispôsobili fungovaniu online.

V rebríčku sa nachádzajú firmy bez zahraničného kapitálu, ktoré museli minimálne tri roky vykázať aj zisk a tržby v rozmedzí 5 – 50 miliónov eur. Okrem toho sa hodnotili aj počet zamestnancov či rast ich tržieb. 

Reklama

„Banky sú neviditeľné alebo nepopulárne. Sme radi, že sme boli za posledné dva roky neviditeľní, to znamená, že sme to robili dobre a prispeli sme svojou trochou k riešeniu situácie. Sme tu preto, aby sme ocenili vás, podnikateľov,“ povedal Andrej Viceník, člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva VÚB banky.

Videovizitky finalistov si môžete pozrieť po kliknutí na jednotlivé firmy v rebríčku. 

Ocenení – Bratislava

Foto: Marek Mucha

 

Ocenení – západné Slovensko

Foto: Marek Mucha

Ocenení – stredné Slovensko

Foto: Marek Mucha

Ocenení – východné Slovensko

Foto: Marek Mucha

Špeciálne ocenenia

Okrem spomínaných cien sa udeľovala aj špeciálna cena Reštart roka, za ktorou je inšpiratívny príbeh. Získala ju firma Gevorkyan, ktorá bola vybratá partnermi spomedzi všetkých finalistov. Ďalšie špeciálne ocenenie, Inovatívna firma roka si odniesla firma Hyperia, ktorej ho odovzdal Marcel Gajdoš, Group Country Manager pre Česko, Maďarsko a Slovensko spoločnosti VISA, ktorá je partnerom ocenenia.

 

Reklama

 

 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?