2. augusta 2021

Maloobchodná sieť Foot Locker, v ktorej drží 12,3-percentný podiel aj Vesa Equity Investmens Daniela Křetínského a Patrika Tkáča, v pondelok (2. 8.)  ohlásila akvizície dvoch menších konkurentov v súhrnnej hodnote 1,1 miliardy dolárov (925 miliónov eur). Transakcie sú súčasťou plánu na rozšírenie predajní mimo nákupných centier a expanziu v Ázii.

Za 750 miliónov dolárov získa spoločnosť amerického predajcu WSS, ktorý má 93 predajní v štyroch štátoch USA. Foot Locker dúfa aj vo veľkú kúpnu silu Latinskoameričanov, ktorí tvoria veľkú časť zákazníckej základne WSS.

Za japonský Atmos zaplatí jeho majiteľovi, spoločnosti Text Trading,  360 miliónov dolárov. Predajca je v krajine populárny najmä vďaka špeciálnym kolekciám obuvi, na ktorých spolupracuje so značkami ako Nike, Vans, Adidas a Dr. Martens.

Oba reťazce, ktorých tržby dosahujú 425, respektíve 175 miliónov dolárov, budú aj naďalej pôsobiť pod pôvodnou značkou.

Daniel Křetínský vlastní vo Vesa Equity Investment 53-percentný podiel, zvyšok patrí Slovákovi Patrikovi Tkáčovi. Dvojica vstúpila do Foot Lockera vlani na jar, kedy sa akcie spoločnosti prepadali a klesli pod 20 dolárov za akciu. Odvtedy sa ale situácia zmenila a podľa expertov by cena za akciu mohla presiahnuť 70 dolárov.

Reklama

Článok vyšiel na Forbes.cz.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?