30. júna 2021

Developer HB Reavis, ktorého majoritným vlastníkom je najbohatší Slovák Ivan Chrenko, obsadil prvú priečku v európskej súťaži European Real Estate Brand Awards v kategórii Najsilnejšia značka medzi kancelárskymi developermi.

Výsledok hodnotenia je založený na hodnotení odborníkov. Nejde teda o cenu udeľovanú porotou, čo robí súťaž unikátnou.

Motto aktuálneho ročníka, „Disruption meets resilience“ reflektovalo predovšetkým náročný pandemický rok, ktorý priniesol trhu množstvo výziev a otestoval samotné značky. Hodnotenia boli doplnené špeciálnymi štúdiami so zameraním na branding, ESG stratégiu a digitálny marketing.

Po firme HB Reavis je na druhom mieste švédska stavebná spoločnosť Skanska a tretiu priečku obsadila holandská developerská spoločnosť Edge.

Stratégia poskytovať pracovný priestor ako službu sa tento rok ukázala ako kľúčová. Ponúka riešenia pre aktuálne problémy firiem, či už sa týkajú zvýšenej potreby flexibilných pracovných priestorov a nájomných zmlúv, poradenstva pri zmene kancelárií a kombinácii pracovných štýlov alebo jej samotného technologického vybavenia.

Reklama

Vďaka tejto stratégii HB Reavis poskytuje kancelárie na mieru, keďže kombinuje päť „značiek“ priestorov: Origameo, HubHub, Symbiosy, More a Qubes. Kombináciu využívajú aj klienti v novovznikajúcej zóne Nové Nivy.

Súťaž o najsilnejšiu developerskú značku

European Real Estate Brand Awards patrí medzi najprestížnejšie ocenenia, ktoré môžu spoločnosti na európskom realitnom trhu získať. Ocenenie sa odovzdáva na základe vedecky akreditovaného modelu REB, ktorý je založený na rozsiahlej spätnej väzbe medzi profesionálmi v odbore.

V aktuálnom ročníku posudzovalo vyše 100-tisíc expertov viac ako 1 400 značiek na 45 trhoch Európy. HB Reavis obsadil po minuloročnej druhej priečke prvé miesto.

Ocenenia organizuje European Real Estate Brand Institute, poradný výbor sa skladá z odborníkov v riadení značiek, dizajnu, tvorby, médií, digitálnych technológií, stratégií, vzťahov s verejnosťou, ľudských zdrojov či udržateľnosti.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?