Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
21. októbra 2020

Každý ambiciózny finančný sprostredkovateľ sa chce zamerať na to, čo vie najlepšie – komunikovať s klientom a predávať. „Potrebuje využívať technologické inovácie, získavať informácie, odbremeniť sa od administratívy, dostať ekonomický a právny servis,” hovorí generálny riaditeľ spoločnosti FinGO.sk Roland Dvořák. 

V čom sa odlišujete od ostatných maklérskych spoločností?

Záleží nám na kvalitných vzťahoch, robíme biznis férovo a pre maklérov sme partner, ktorý im pomáha rozvíjať ich biznis. 

Akú konkrétnu podporu poskytujete maklérom?

Za rovnakú prácu im vieme dať vyššie provízie ako inde. Ako digitálny líder im prostredníctvom nášho Trhoviska poskytujeme obchodné príležitosti, maklérom garantujeme ich kmeň klientov a ponechávame ho v ich osobnom vlastníctve. Snažíme sa maklérov podporiť aj v náročných pandemických časoch. Plošne sme im zvýšili rating v Trhovisku, vďaka čomu sa ich príjem automaticky zvýši o 5 %.

Broker poolom často vyčítajú plochú štruktúru riadenia bez manažérov, ktorí by motivovali podriadených k plneniu cieľov. Ako vnímate tento argument?

Šéfov jednotlivých divízií motivujeme cez obchodných riaditeľov a rôzne centrálne riadené aktivity. Kladieme dôraz na inovácie a vzdelávanie. Lídri divízií následne zvážia, ktorý podporný nástroj a v akom rozsahu využijú a postúpia kolegom do svojej siete. Maklérom aktívne pomáhame získavať klientov, a to pri zachovaní ich voľnosti a slobody.