Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
2. novembra 2020

FeverScreener od slovenských vývojárov automaticky v priebehu sekundy meria teplotu ľudí, monitoruje ochranu tváre rúškom a dá sa spojiť s dochádzkovým alebo rezervačným systémom. 

V dnešnej dobe je nevyhnutná prevencia najmä na miestach, kde je veľa ľudí naraz. Mimoriadnym pomocníkom v obchodoch, závodoch a továrňach môže byť FeverScreener. Je to inteligentné a variabilné zariadenie, určené do prevádzok a podnikov rôznej veľkosti, ako aj do nemocníc, škôl, supermarketov, kancelárií a staníc. „Dieťa pandémie, ako ho voláme, sa narodilo veľmi rýchlo. Boli sme pod tlakom, chceli sme prísť s produktom, ktorý by pomohol trhu a využil naše skúsenosti v oblasti computer vision,“ vysvetľuje Tomáš Tiefenbach, CEO spoločnosti Sentiner, ktorá softvér FeverScreener vyvíja.

Fever Screener ľahko prepojíte s internými systémami pre ďalšie funkcie 

Zariadenie dokáže odmerať telesnú teplotu za menej ako jednu sekundu. „Stačí sa priblížiť na vzdialenosť pol metra od zariadenia a pozrieť do displeja,“ vysvetľuje Tomáš Tiefenbach. Kamera bezkontaktne zmeria teplotu a skontroluje, či má osoba správne nasadené rúško. O výsledku okamžite informuje textový a hlasový oznam.

Ďalšou výhodou je jeho kompatibilita s internými firemnými systémami, najmä s dochádzkou. Zariadenie sa dá prepojiť s dverami alebo turniketom, ktoré dokáže automaticky otvárať hneď po detekcii správne nasadeného rúška a bežnej telesnej teploty vchádzajúceho. 

FeverScreener je ľahký, váži približne 8 kg aj so stojanom, takže sa s ním pohodlne manipuluje. Základný model je v prevedení na stojane, ktorý je najpraktickejší, ale nainštalovať sa dá aj na stenu. 

U nás ho využíva napríklad Kancelária prezidenta Slovenskej republiky, Ministerstvo zdravotníctva SR, Letisko M. R. Štefánika, TV Markíza, TA3, Avion Shopping Park, obchodný reťazec Yeme. Od marca, kedy bola prvá vlna pandémie, sa záujem o produkt FeverScreener rozšíril aj za hranice Slovenska. Klienti ho používajú v Čechách, Rakúsku, Nemecku, Grécku a ďalších krajinách Európskej únie.

FeverScreener využijete aj v budúcnosti 

Zariadenie pomáha aj po skončení vírusovej epidémie. „Náš tím vývojárov dokáže vytvoriť rôzne aplikácie na mieru, ktoré fungujú paralelne s meraním teploty a dajú sa prakticky využiť ako súčasť dochádzkového a bezpečnostného systému na otváranie dverí alebo turniketu, vyvolávacieho systému s dotykovou obrazovkou, rezervačného systému s hlasovým ovládaním alebo ako skener QR/EAN kódov,“ dopĺňa Tomáš Tiefenbach. 

Terminál sa napríklad vie cez wi-fi pripojiť na internet a v súlade s bezpečnostnými normami EÚ a nariadeniami GDPR bezpečne uložiť do cloud rozhrania záznamy o osobách a prístupoch. Podobne umožňuje vopred registrovať osoby pre biometrickú identifikáciu a vzdialene monitorovať neoprávnené vstupy.